Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Духовне відновлення культурою»: 14 серпня в заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбудеться презентація програми для військових

«Незламним теж потрібна підтримка»

14 серпня о 16:00 у Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відбудеться презентація  програми «Духовне відновлення культурою» для військових. 

Програма реалізується за підтримки благодійного фонду «Українська Лавра», Міністерства культури та інформаційної політики України та Міністерства оборони України. 

Мета: моральна та духовна підтримка захисників після найважчих випробувань війни через занурення у культурно-історичний простір Києво-Печерської лаври.

Під час події відбудеться брифінг за участі:

  • Ростислава КАРАНДЄЄВА, в.о. Міністра культури та інформаційної політики України; 
  • Ганни МАЛЯР, заступниці Міністра оборони України; 
  • Максима ОСТАПЕНКА, в.о. генерального директора Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»;
  • архимандрита АВРААМІЯ, в.о. намісника Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря);
  • Олексія ТЕРЕЩУКА, полковника, начальника Служби військового капеланства Збройних Сил України Апарату Головнокомандувача Збройних Сил України;
  • Ігоря ТЕРЕЩЕНКА, керівника програми «Духовне відновлення культурою»; 
  • Олега МАРГОЛІНА, директора Благодійного фонду «Українська Лавра».

ПРОГРАМА:

14:50 – зустріч учасників та представників ЗМІ біля Всіхсвятської церкви (Економічна брама); 

15:00–15:20 –  зустріч iз військовими капеланами під час майстер-класу з іконопису (Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв); 

15:30–16:00 – брифінг біля Успенського собору.

ЗАПРОШУЄМО ЗМІ до висвітлення події!

Акредитація ЗМІ

Контактна особа: Олеся Крамаренко,  тел. +380973460241.

ДОВІДКОВО про Програму «Духовне відновлення культурою»:

У межах реалізації програми передбачено перебування військових на території Заповідника тривалістю від 1 до 7 днів із зануренням в атмосферу та духовний простір Києво-Печерської лаври. Під час перебування військові залучаються до культурно-освітніх активностей, духовних та релігійних практик, майстер-класів, екскурсій тощо.

Оскільки відновлення – це питання саморефлексії, під час роботи з військовими увагу  зосереджено на тому, щоб дати можливість учасникам в спокійній атмосфері відновлюватися, ознайомлюватися з багатою культурно-історичною та духовною історією України, пізнавати себе. Завдяки спілкуванню із духовенством, істориками, мистецтвознавцями, археологами під час перебування у Лаврі, споглядання краси навколо, усвідомлення тяглості історії, дотичності до неї кожен учасник може відкрити у собі якісь нові здібності та відчуття. Залучені до  програми воїни можуть зрозуміти  як люди в історичній ретроспективі долали проблеми, схожі за суттю сьогодення у контексті творення, через посттравматичне зростання.

ПРОГРАМА: 

Перший компонент: 7-ми денна програма для військових капеланів.

Передбачає проживання у приміщеннях, наданих Національною академією керівних кадрів культури і мистецтв. Військові беруть участь в археологічних розкопках стародавніх мурів та склоробної майстерні XI–XII ст., оглядають експозиції Скарбниці Національного музею історії України і Музею книги та друкарства України, беруть участь у майстер-класі з іконопису, досліджують території Верхньої та Нижньої лаври, її печер у супроводі  лекторів-екскурсоводів, беруть участь у богослужіннях, спілкуються з духовними наставниками та ченцями Лаври.

Другий компонент: «День у Лаврі для військового»

Групи військових кількістю до 20 осіб у супроводі лектора-екскурсовода протягом дня занурюються в атмосферу та життя Києво-Печерської лаври. Вони можуть оглянути територію, прослухати екскурсії, долучитися до активностей Заповідника, відвідати місцеві святині. «День у Лаврі для військового» передбачає занурення  учасників у культурно-історичний простір нашої національної святині через спілкування, подорожі, екскурсії, а також молитву із духовними наставниками. Наразі вже  декілька груп військових з Українського державного медико-соціального центру ветеранів війни с. Циблі, який опікується реабілітацією бійців після участі у воєнних діях, взяли участь у програмі.

Сьогодні є запит на духовний супровід і емоційну підтримку військових, їхніх  родин, сімей загиблих військових, військовополонених, а також військовослужбовців, які перебувають на реабілітації та лікуванні. Такі практики, зважаючи на суспільний запит та можливість масштабування інноваційних моделей духовного відновлення культурою, будуть  поступово впроваджувати на базах історико-культурних заповідників України.