Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Голодомор. Історія. Постпам’ять»: до 90-х роковин Голодомору в Одесі відбудеться тематична конференція

21 листопада за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики в Одеській національній науковій бібліотеці відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Голодомор. Історія. Постпам’ять».

Конференція має на меті об’єднати професійну спільноту бібліотекарів, архівістів, працівників музейних установ, науковців, освітян задля обговорення пріоритетних напрямів дослідження теми Голодомору 1932-1933 років в Україні, зокрема, висвітлення об’єктивної інформації про події, пов’язані з цією трагедією.

Під час зустрічі учасники розглянуть низку актуальних питань щодо причин та наслідків Голодомору, його впливу на світогляд суспільства та розвиток держави, формування політики пам’яті та вшанування жертв трагедії 1932-1933 років в Україні. Також науковці обговорять розвиток вітчизняної та закордонної історіографії Голодомору та визначать місце і роль культурних, наукових, освітніх інституцій у дослідженні та розкритті теми Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Також в головному корпусі книгозбірні презентують книжкову виставку «Україна пам’ятає – світ визнає», а на базі навчальних закладів Одеси проведуть цикл книжкових виставок та бібліографічних оглядів «Голодомор 1932-1933 рр.: новітні видання, дослідження, наративи». 

Заходи організовано в  межах загальнонаціональної кампанії на вшанування пам’яті жертв голодоморів першої половини 20 століття в Україні та у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років – геноциду Українського народу. 

Партнери конференції: Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті, Одеський історико-краєзнавчий музей, факультет історії та філософії Одеського національного університету імені І.І. Мечникова. 

Деталі про подію доступні за посиланням.