Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Лавра Небесна»: у Києві продемонструють шедевр ювелірного мистецтва

Події

4 червня о 14:00 у Музеї історії міста Києва відбудеться відкриття виставки «Лавра Небесна», що присвячений головній духовній святині українського народу – Києво-Печерській лаврі. Проєкт має на меті привернути увагу до історії, краси та сили легендарної київської пам’ятки.

Центральне місце в експозиції займатиме ювелірна художня композиція «Лавра Небесна» авторки Ірини Карпової. Художниця створила цю роботу 20 років тому і саме у цей час, після 300-річного поневолення Лаври, представляє її на широкий загал. Як символ перемоги України в духовній сфері та символ віри у світле майбутнє для українського народу.

«Лавра Небесна» – це повноправний художній твір, що сповнений глибоким філософським сенсом і який несе в собі світоглядні принципи духовності. У роботі над ним використовувались як давні традиції ювелірного виробництва церковних предметів, зокрема майстрів київського відділення фірм К. Фаберже та Й. Маршака, так і новітні технології.

Виставка має стати місцем для багатовекторних рефлексій і обговорень цінності Лаври – і як культурного осередку, і як пам’ятки архітектури, і як духовного центру. Кожен з відвідувачів зможе віднайти у цьому проєкті свої сенси.

В експозиції також будуть представлені ікона «Преподобні Антоній та Феодосій Печерські» Успенського собору Києво-Печерської лаври, старовинні гравюри з Музею Шереметьєвих, ікони з колекції Музею історії міста Києва та інші експонати.

Проєкт здійснено за підтримки Favbet Foundation, за участі ZP Law Office of Zoriana Pelekh. 

На виставці будуть представлені роботи з фондів Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Музею Шереметьєвих, Музею історії міста Києва та приватних колекцій.

Ознайомитися з виставкою можна з 5 червня згідно графіку роботи Музейно-виставкового центру.

Адреса: Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва, вул. Богдана Хмельницького, 7

Контакт для медіа:
Оксана Красілова
+380663772988