Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

МІП: До Дня Незалежності Історичний музей перетвориться на мистецьку платформу для учасників АТО

До Дня Незалежності, 23 серпня о 14:00, у Національному музеї історії України відбудеться презентація масштабного проекту «Мистецтво Незалежності», який триватиме до 31 жовтня.

«Мистецтво Незалежності» стартуватиме з виставок учасників АТО: фоторобіт «Життя на нулі» Юрія Величка позивний «Фотограф», поезій та фото авторства Максима Кривцова позивний «Далі» та виставки живопису Павла Кулика позивний «Барклай». Також на урочистому відкритті відбудеться концерт класичної музики «Музика воїна» Ігоря Михайлишина позивний «Піаніст» – піаніста Майдану, що на морозі грав Шопена, Баха та Бетховена, бійця Збройних сил України, який 120 днів перебував у полоні і там теж музика змінила його життя.

Проект позиціонується як мистецька платформа для українських воїнів, завдяки якій вони будуть «почутими» людьми, що досить мало знають про життя «на нулі».

«У творах, народжених війною, чітко проглядається біль та надія, якими сповнені душі наших воїнів. Перебуваючи в епіцентрі війни, вони не зачерствіли, не зламалися, не закрилися від світу – вони готові нас збагатити тим тяжким і одночасно життєствердним досвідом. Їхній дарунок нам – не тільки мирне небо, а й можливість через мистецтво відчути емоції людини “на нулі”, – каже керівник проекту «Життя на нулі» Інна Єрмакова – Дуже важливо, що серед війни творчі люди не лише зберегли внутрішнє світло і гармонію в собі, а й мали силу та потребу творити прекрасне. Творчість учасників проекту є противагою тим, хто переконує, що війна всіх ламає. Змінює всіх, але не всіх ламає!!!»

На відкритті відбудеться урочисте передавання половецької «баби» Історичному музею, яку чудом вдалося врятувати від обстрілів бойовиків і вивезти з непідконтрольної Україні території.

У презентації проекту «Мистецтво Незалежності» візьмуть участь Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс, Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, виконавчий директор ГО «Аналітичний центр “Фабрика думки Донбас”», радник міністра інформаційної політики України Дмитро Ткаченко та герої заходів, які відбудуться у рамках проекту – учасники АТО, бійці, творці фільмів про події на Донбасі та інші.