Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Музей Голодомору презентує нову виставку «Намір»

23 листопада 2023 року о 14:00 у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду відкриється виставка «Намір». Вона пропонує подивитися на факти Голодомору та злочини росіян, вчинені в Україні під час повномасштабного вторгнення протягом 2022–2023 років, через концепцію злочину геноциду. В ній ключове значення має доведеність спеціального наміру.  

Росія завжди заперечувала Голодомор. Це свідчить про те, що вона не полишала наміру повторити геноцид проти українців. І з часом від заперечень перейшла до реалізації цього наміру, розпочавши в лютому 2022 року проти України повномасштабну війну, що супроводжується численними вбивствами та насиллям проти цивільних українців. Ці дії мають ознаки геноциду, на чому наголошують юристи та історики.

Російські підручники з Куп’янська, хрести з масових поховань в Київській області та Ізюмі, щоденник закатованого письменника Володимира Вакуленка, спалене зерно з терміналів Чорноморського порту, історія дитини, яка повернулася до України після російського викрадення, листи російських школярів із закликами вбивати українців та багато іншого можна побачити в цій експозиції. 

Підсилять ефект виставки відеоінсталяції. З екранів на стінах глядачі дізнаються, як розвивався намір винищення українців – від слів до дії, а також лунатимуть експертні пояснення правових аспектів злочину геноциду.