Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Незламність традицій»: у Києві відкривається виставка творів студентів та викладачів пошкодженої російською ракетою академії імені Михайла Бойчука

11 квітня о 16.00 у Національному музеї декоративного мистецтва України (вул. Лаврська, 9, корп. 29) відкриється виставка творів студентів та викладачів Кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури і металу Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука «НЕЗЛАМНІСТЬ ТРАДИЦІЙ». 

Попри критичну ситуацію, в якій опинилася Київська державна академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука через влучання уламка російської ракети 25 березня 2024 року, запланована виставка творів студентів та викладачів кафедри художньої кераміки, дерева, скульптури і металу таки відбудеться. А вже з 8 квітня 2024 року в академії відновився навчальний процес у змішаному форматі.

Виставковий проєкт продемонструє понад 200 творів художньої кераміки, дерева і металу майже 100 авторів. Відвідувачі побачать різноманіття технік, матеріалів, тем і стилів. Ретроспективна виставка містить студентські курсові та дипломні роботи за останні 25 років – від створення Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну на базі Київського промислового технікуму (1999 року) до сьогодення. 

Окрім студентських, представлені й твори викладачів, котрі працювали на кафедрі раніше і тих, які працюють тепер: Михайла Головка (1950 – 2020), Оксани Грудзинської (1923-2023), Людмили Свиди, Миколи Лампеки, Наталії Черніченко-Лампеки, Петра Печорного, Миколи Білика, Назара Білика, Івана Пузенка, Леоніда Нагірняка, Тетяни Музиченко, Івана Гупіка, Іллі Поп’юка, Андрія Кулигіна, Марії Зенькової (Кольцової), Володимира Хижинського.

Сьогодні стоїть надважливе завдання – зберегти Київську державну академію декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, відремонтувати та відбудувати знищені площі та якнайшвидше відновити навчання у офлайн форматі для всіх студентів.