Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Професійна діяльність і безпека: законодавче врегулювання страхування журналістів

26 червня о 12.00 відбудеться “круглий стіл” на тему:  «Законодавче врегулювання страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ» (Зала 2).

Організатор: Міністерство інформаційної політики України

Учасники: Юрій Стець – Міністр інформаційної політики України; Мортен Енберг – голова Офісу Ради Європи; Сергій Томіленко – голова Національної спілки журналістів України. Запрошені представники: Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, МОУ, Інституту масової інформації, «Детектор медіа», Інституту журналістики КНУ імені Т.Шевченка, страхових компаній тощо.

Теми для обговорення:

-загальні питання запровадження обов’язкового страхування журналістів як додаткової гарантії безпеки працівників ЗМІ;

-законодавче врегулювання страхування журналістів;

-пропозиції щодо порядку та правил здійснення страхування: хто має бути застрахований, які страхові випадки варто передбачити, розміри страхових сум та ін.;

-як зобов’язати роботодавців забезпечити страхування працівників ЗМІ;

-роль профспілок у механізмі обов’язкового страхування журналістів;

-страхування фрілансерів – яким чином це можливо реалізувати?

Довідково. Діяльність журналістів нерідко пов’язана з висвітленням кризових, конфліктних і катастрофічних подій, що створюють реальну загрозу життю та здоров’ю працівників ЗМІ. Проблема захищеності журналістів стає особливо актуальною в умовах збройної агресії з боку Російської Федерації. 

З огляду на тенденцію до зростання загрози життю журналістів, доцільно запровадити додаткові гарантії їх діяльності, а саме законодавчо закріпити обов’язкове страхування працівників ЗМІ від ризиків, що супроводжують їх роботу, особливо в умовах підвищеної небезпеки (в районі стихійного лиха, катастроф, аварій, АТО). 

Обов’язкове страхування журналістів, як визначений у законі обов’язок власника ЗМІ застрахувати життя, здоров’я журналіста при здійсненні ним професійної діяльності, є додатковою гарантією їх безпеки.

Не пропустіть жодної важливої події в Україні та світі! Повний анонс цього дня замовляйте за тел.: (044) 244-90-88, або e-mail: [email protected]

Адреса «Укрінформу»: вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. «Театральна»)

Контактні телефони: (044)  279-20-60, 279-00-05

Акредитація ЗМІ за адресою: [email protected]

Вхід за службовими посвідченнями та картками НСЖУ.