Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Софія Київська запрошує на Великдень

5 травня з 12:00 до 20:00 в історичній Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство. Це спільна ініціатива Національного заповідника «Софія Київська», Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та київських митців, зокрема фольклорних гуртів й ансамблю стародавньої музики «Хорея козацька».

Проєкт має на меті відродити давні українські традиції святкування Великодня та показати мистецьку, пісенну, інструментальну, танцювальну й обрядову культуру цього свята. У програмі дійства будуть представлені давні зразки пісень та хороводів, що побудували в різних регіонах України. Для цього учасники проекту дослідили архіви й здійснили реконструкції близько двох десятків унікальних великодніх та весняних танків разом з молодіжними та дитячими фольклорними гуртами: Вільце, Стодивниця, Роксоланія, Щука Риба, Володар, Шум’я, Серпанок, Михайлове Чудо, Будимир, Орелі, Правиця.

Дійство розпочнеться Великоднім дзвоном на дзвіниці Софійського собору, що є пам’яткою кінця 17 століття та одним з національних символів України.

У Софійському соборі відбудеться Великодній концерт Хореї Козацької «Христос Воскрес! Воскресне Україна!». Ансамбль виконає пісні на Воскресіння Христове 17-18 століть, піснеспіви з рукописних ірмолоїв, гімни доби Української революції 1917-1921 років, твори авторів, які співали на Софійській площі (Богданівському майдані) під час велелюдних мітингів та маніфестацій доби Українського Відродження поч. 20 ст. та в стінах самої Софії Київської, а також прозвучать сучасні твори на пошану Новітніх Лицарів – Героїв російсько-української війни, які жертовністю, любов’ю та високими чинами Духу наближають Воскресіння України.

У дворі заповідника за участі фольклорних гуртів протягом дня триватимуть весняні ігри, хороводи, звучатимуть весняні та великодні пісні, будуть представлені традиційні ігри з крашанками, відбудеться спільна трапеза. Студенти Київського інституту імені Бориса Грінченка класу Ірини Рябчун зіграють Великодній карильйонний концерт на мобільному карильйоні братів Ботвінко.

На святі запланована низка благодійних ініціатив спільно зі скаутською організацією Пласт та БО «Гуркіт» з метою збору коштів на підтримку українського війська. 

Продовжуючи давню традицію ярмарків на великі свята, майстри з різних куточків приїдуть до Києва, щоб представити на події красу народного мистецтва в рукотворних виробах. Писанки, кошики з лози, прикраси, традиційний одяг, керамічний та дерев’яний посуд, вироби з соломки й трави, дитячі іграшки, ляльки доповнять атмосферу свята.

Кожен відвідувач зможе долучитись до дійств, хороводів, ігор, взяти участь у майстер-класах, забавах і розділити спільну радість Великодня. Ця подія має об’єднати в спільному святкуванні киян та гостей міста, а також залучити молодь до збереження й продовження святкових традицій Великодня.

Учасники:

Ансамбль стародавньої музики Хорея Козацька.

Молодіжні та дитячі фольклорні гурти: Вільце, Стодивниця, Роксоланія, Володар, Щука Риба, Шум’я, Серпанок, Михайлове Чудо, Орелі, Правиця, Будимир.

Інструментальні гурти: Два Три, Щука Риба, Орелі.

Кобзарі, лірники, сопілкарі.

Студенти Київської столичного університету імені Бориса Грінченка.

Дзвонар Роман Захарченко

Організатори: Національний заповідник «Софія Київська» та Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара».