Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Світова прем’єра «Українського триптиху»: до 2-ої річниці повномасштабного вторгнення Kyiv Symphony Orchestra дасть 2 концерти в Німеччині 

З метою привернення уваги до жахіття, яке чинить у 21-ому столітті росія, Kyiv Symphony Orchestra дає два концерти в Німеччині 23 (Гера) та 24 (Альтенбург) лютого. В місті Гера відбудеться світова прем’єра монументального «Українського триптиха» для сопрано, цимбал, електрогітари та оркестру за підтримки фонду Ernst von Siemens Stiftung, який надає гранти для реалізації видатних музичних проєктів.

Культурні події відбудуться за підтримки уряду федеративної землі Тюрингія та фонду Ernst von Siemens Stiftung

Символічна й потужна програма концертів пронизана співчуттям долі своїй Батьківщині та світлом надії, яке народжує ЗСУ, підтримка світу й, зокрема, Німеччини.

«Місія Kyiv Symphony Orchestra не тільки зберігати та промотувати українське симфонічне насліддя, а й нагадувати світу про те, що війна триває і Україна продовжує стримувати агресора надвисокою ціною, захищаючи загальнолюдські та загальноєвропейські цінності — право на свободу, право на життя, право мати власну ідентичність та власну культуру», — зазначає СЕО Kyiv Symphony Orchestra Олександр Зайцев.

Виступи розпочне чуттєвий «Kol Nidrei» Макса Бруха — Адажіо для віолончелі та арфи у виконанні українського соліста, всесвітньовідомого віолончеліста Олексія Шадріна. За ним, на концерті 23 лютого в Гері, за підтримки міського управління культури та фонду Ernst von Siemens Stiftung відбудеться світова премʼєра монументального «Українського триптиха» для сопрано, цимбал, електрогітари та оркестру сучасного німецького композитора Клауса-Штеффена Манкопфа. 

«24.02.2022 — було переломним і для мене особисто. Я відчуваю його як  фундаментальний розрив в історії та геополітичному вимірі. Це не тільки про війну, але і про захист Заходу, демократії та всіх цінностей, які для нас святі. Ми, митці, музиканти, німці, маємо особливу відповідальність — ми повинні про це висловлюватись та говорити. Як композитор я можу відповісти лише своєю музикою. Тому для мене було великою честю й обов’язком написати твір, присвячений вільному народу України», — коментує Клаус-Штеффен Манкомпф.

В другій частині за участю одного з найяскравіших українських скрипалів Валерія Соколова, який є переможцем багатьох міжнародних конкурсів та грає на італійській скрипці «Страдіварі», пролунає Концерт для скрипки з оркестром Євгена Станковича. Разом з ним — «Метаморфози» Ріхарда Штрауса, написані у 1945 році як рефлексія до трагічних наслідків Другої світової війни, та увертюра «Егмонт» Людвіга ван Бетховена, створена у 1810 для постановки однойменної драми Гьоте.

Меценатом концерту в Альтенбурзі є премʼєр-міністр Тюрингії — Бодо Рамелов. Подія відбудеться за дружньої підтримки Державної канцелярії Тюрингії, центру допомоги українцям Ukrainehilfe e.V. та Євангелісько-лютеранської парафії міста.

Завершатиме концерти Молитва за Україну Миколи Лисенка «Боже великий, єдиний».

Диригент — Віталій Протасов.

23.02.24, Kultur-und Kongresszentrum Gera, 19:00

24.02.24, Brüderkirche Altenburg, 17:00