Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Бабиному Яру в Києві відбудеться вшанування пам’яті Олени Теліги

21 лютого о 12.00 у Бабиному Яру біля пам’ятника Олені Телізі та Пам’ятного Хреста, встановленого на честь розстріляних у 1942 році українських патріотів, відбудеться вшанування пам’яті видатної поетеси і діячки ОУН Олени Теліги та її побратимів.

Поетеса, силу слова якої порівнюють з поезією Лесі Українки, присвятила своє коротке життя боротьбі за незалежність України. У жовтні 1941 року в надії на національне визволення й відродження самостійної України Олена Теліга у складі Похідної групи ОУН прибула до окупованого німцями Києва. Тут вона очолила Спілку українських письменників, редагувала літературно-мистецький журнал «Літаври», організувала пункт харчування для киян, які залишилися в окупації і потерпали від голоду.

21 лютого 1942 року на тридцять п’ятому році життя Олена Теліга загинула від рук гестапо. Вона похована у Бабиному Яру. Разом з нею прийняли мученицьку смерть її чоловік Михайло Теліга та інші діячі ОУН.

У заході із вшанування пам’яті Олени Теліги візьмуть участь представники органів державної влади, духовенства, громадських організацій. Також виступить бандурист, лірник, очільник музичного гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко. Він виконає пісні на слова Олени Теліги.

Контактний телефон: 067-193-62-34 (Леонід Осипчук).