Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві презентують проєкт та посібник ЮНЕСКО «Навчатися та вчитися за допомогою живої спадщини в Україні»

3 липня о 15:00 відбудеться презентація посібника для вчителів початкових та середніх шкіл в Україні, який впроваджує інноваційну методологію, що поєднує живу спадщину, освіту та науку – «Навчати та вчитися за допомогою живої спадщини в Україні». 

Нематеріальна, або жива культурна спадщина (НКС) означає знання, навички та форми вираження, що передаються від покоління до покоління у родинах та спільнотах у світі. ЮНЕСКО працює над збереженням та охороною нематеріальної спадщини, зокрема шляхом включення елементів НКС у програми формальної та неформальної освіти.

Для того, щоб підтримати охорону української живої спадщини, ЮНЕСКО спільно з центром розвитку «Демократія через культуру» та партнерами розпочали проєкт з інтеграції живої спадщини у освітній процес, на основі успішного європейського досвіду. 

В рамках пілотного проєкту 12 шкіл України реалізували пілотні проєкти з вивчення фізики, біології та літератури з використанням живої спадщини України. Результати проєкту були зібрані у методичному посібнику для вчителів. Матеріал містить покрокові інструкції з залучення живої спадщини в освітній процес, а також 11 кейсів з пілотних шкіл в Україні та 10 кейсів з ЄС. Це дозволяє вчителям включати елементи живої спадщини громад в Україні в різні шкільні предмети, взявши за основу навчальний досвід місцевих знань і сприяти збереженню живої спадщини. 

Спікери:

  • Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки України;
  • Анастасія Бондар, заступниця Міністра культури та інформаційної політики України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації;
  • Мін Чон Кім, директорка Відділу освіти 2030, ЮНЕСКО;
  • Фуміко Охіната, Відповідальна за впровадження Конвенції 2003 року, ЮНЕСКО;
  • К’яра Децці Бардескі, Голова Бюро ЮНЕСКО в Україні.

Захід організовано за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, Міністерства освіти і науки України, Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Кафедри ЮНЕСКО з наукової освіти та APS Net Schools in Ukraine.

Проєкт підтримав Надзвичайний фонд спадщини ЮНЕСКО у співпраці з тренерами-фасилітаторами ЮНЕСКО та у партнерстві з Центром розвитку «Демократія через культуру», (неурядова організація, Київ, Україна), акредитована відповідно до Конвенції 2003 року.

Захід відбудеться у медіацентрі Укрінформ, за адресою: вул. Б. Хмельницького, 8/16, Київ, 01001.

З посібником можна ознайомитись тут.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу.