Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відбудеться експертне обговорення з теми «Гендерний вимір у матеріалах про війну і відновлення України: роль медіа»

Події

Напередодні Міжнародного дня боротьби за права жінок 7 березня з 11 до 13 години в Укрінформі проходитиме круглий стіл, спрямований привернути увагу до важливості гендерної рівності в українських медіа під час війни.

Захід організований ГО «Жінки в медіа» у співпраці з Урядовою уповноваженою з гендерної політики та  Міністерством культури та інформаційної політики України, міжнародними партнерами. 

Зокрема, експерти презентуватимуть Дослідження присутності сексизму в онлайн-медіа та національному телемарафоні «Єдині новини», схарактеризують висвітлення в медіа теми гендерно зумовленого насильства та теми сексуального насильства, пов’язаного з війною (СНПК).

Крім того, планується представлення Коаліції «Гендерна рівність в українських медіа», мета якої — сприяти діалогу та координації для просування гендерної рівності та інклюзивності в українських медіа, зокрема під час відновлення та відбудови України, а також посилення гендерного мейнстримінгу як принципу належного врядування.

Ініціатори Коаліції: Громадські медійні та правозахисні організації та медіа: ГО «Жінки в медіа», Асоціація жінок-юристок України «ЮрФем», Центр прав людини.ZMINA, Інститут розвитку регіональної преси (Повага. Кампанія проти сексизму в медіа і політиці), Центр демократичних реформ і медіа, Громадське радіо, Рубрика, Східний Варіант, Детектор медіа, Медіагрупа Накипіло, Дівоче медіа, Укрінформ, Суспільне мовлення.

У круглому столі візьмуть участь: 

  • Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко;
  • заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко;
  • голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова (TBC) Ярослав Юрчишин;
  • голова ГО «Жінки в медіа», членкиня Комісії з журналістської етики Ліза Кузьменко;
  • виконавча продюсерка Радіо Культура, голова Редакційної ради Суспільного Ірина Славінська;
  • Директорка з комунікацій та сталого розвитку Starlight Media Яна Гончаренко;
  • радник з питань гендерної рівності та соціальної інклюзії USAID Transformation Communications Activity Тимур Левчук;
  • національний радник по Україні International Media Support (IMS) Роман Кіфлюк;
  • шефредакторка онлайн-видання «Рубрика» та «Східний варіант», співзасновниця медіамережі «Вікно Відновлення» Анастасія Руденко;

Для участі в заході офлайн необхідно зареєструватися за гугл-формою. 

Трансляція події відбуватиметься на YouTube-каналі Укрінформу.