Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відбудеться прем’єра балету-перформансу DOMUM про життя українців під час війни

24 червня о 18:00 в Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка відбудеться прем’єра балету-перформансу DOMUM, який створила балетмейстерка Олеся Шляхтич в співпраці з Національним хором імені Г. Верьовки.

Музично-хореографічна вистава DOMUM – це історія про героїзм кожного українця під час війни, про кохання та ніжне дитинство, про сміливість та відданість, проспівана мовою сучасного сюжетного балетного перформансу та української фольклорної музики в обробці Національного хору ім. Г. Верьовки.

40 артистів балету, що виконують сучасну хореографію, 30 вокалістів, що співають всім відомі українські пісні у новому сучасному прочитанні, фольклорно-симфонічний оркестр з потужних скрипок та проникливих цимбал, віолончелей, флейт та трембіт захоплюють глядача у вир тонкого драматизму історії війни, повноти звуку та танцю, щоб разом пройти шлях, яким крокує кожен українець щодня та відчути його велич та значущість у світовому масштабі. Кілька творів виконає й видатна оперна діва Людмила Монастирська.

Це вперше Національний хор імені Г. Верьовки за своє 80-річне творче життя ставить сучасну виставу, дозволивши молодій режисерці Олесі Шляхтич зовсім по-новому трактувати вічно актуальні українські пісні. 

«DOMUM — це «дім» латиною. Історія складається з трьох циклів. Перший — народження, ніжні спогади дитинства, які нас формують: бабусин сад, травичка, кролики і ти маєш збирати полуницю… Другий цикл — доросла любов, яка нас змінює. І третій цикл — про дім, батьківщину. У центрі історії — чотири пари, чотири історії кохання. Вони різні. Тут про кохання зовсім юних, кохання дорослих військових, про зрілу любов.  В історії є місце чоловічій парі. Є жінки-кохані, жінки-військові», — розповіла балетмейстер-постановник, автор лібрето, ідеї та режисер вистави, виконавиця однієї з головних балетних партій Олеся Шляхтич.

Помічник балетмейстера та головний репетитор вистави – Заслужений артист України Євген Кайгородов. 

Композитори – Кирило Бородін та Марія Хмельова. 

Аранжувальник – Тимофій Старєнков. 

Керівник оркестру – Заслужений артист України Андрій Семеляк. 

Головний хормейстер – Заслужений артист України Олег Пилип.

Художники з костюмів – Марія Руденко та Євген Клименко.

Арт-куратори проєкту:

Керівник Національного хору імені Г. Верьовки – Народний артист України Ігор Курилів.

Головний режисер Національного хору імені Г. Верьовки – Народний артист України Валерій Куцевалов.