Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відбудеться презентація книги «Диво над Дніпром. Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.»

18 квітня о 15.00 з нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць в Андріївській церкві відбудеться презентація книги «Диво над Дніпром. Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.».

Майже три століття ця пам’ятка височіє над Дніпром і є візитівкою Києва. Однак не всім відомо, що існувала реальна загроза втратити її, адже пагорб, на якому вона стоїть, почав повільно сповзати в бік Дніпра. Для порятунку Андріївської церкви Національний заповідник «Софія Київська» розробив та втілив протягом 2009–2020 років комплексну програму реставрації. У 2022 році цей проєкт приніс заповіднику престижну Європейську премію European Heritage Awards / Europa Nostra Awards

Книга «Диво над Дніпром. Історія Андріївської церкви крізь призму реставрації 2009–2020 рр.» пояснює, у чому полягала сутність реставрації, які відкриття чекали на науковців та реставраторів у процесі роботи, як вдалося відродити первинний задум архітектора Бартоломео Растреллі.

Авторами видання є  Нелі Куковальська, Вадим Кириленко, Ігор Нетудихаткін, В’ячеслав Корнієнко та Ліна Янченко. Книга підготовлена та видана за співпраці Національного заповідника «Софія Київська» та видавництва «Мистецтво».