Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Києві відбудеться відкриття виставки «Дохристиянські вірування України»

6 червня о 16:00 в Національному музеї історії України відбудеться урочите відкриття виставки «Дохристиянські вірування України». Захід приурочений до Національного дня Швеції, завдяки благодійним внескам якої проєкт став можливим. У події візьме участь заступник Міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції Тарас Шевченко.

Мета цієї експозиції — показати розмаїття уявлень та ідей, що існували у давніх мешканців території України від кам’яної доби й до утвердження християнства. 

Виставка розповість:

  • про зародження релігійних вірувань;
  • обряди та ідеї пов’язані зокрема з життям людини, її житлом; 
  • про давні сакральні місця і їх шанування; 
  • про те, якими люди уявляли собі давніх божеств, служителів культу; 
  • про уявлення наших пращурів про світобудову і про місце людини у Всесвіті.

В експозиції представлено понад 500 оригінальних експонатів з колекції Національного музею історії України. Це, зокрема орнаментована лопатка мамонта, трипільські статуетки та біноклеподібні посудини, скіфське бронзове навершя з фігуркою Папая та намиста знатної скіф’янки з Мелітопольського кургану, глек-«календар» черняхівської культури, прекрасні взірці античного посуду з Піщаного та багато інших вражаючих археологічних пам’яток.

Відкриття виставки «Дохристиянські вірування України» відбудеться 6 червня, у четвер, о 16:00 за адресою: вул. Володимирська, 2.

Форма акредитації для медіа