Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Лаврі презентують мистецький проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв»

9 травня до Дня Матері у Великій лаврській дзвіниці Києво-Печерської лаври за ініціативи Міністерства культури та інформаційної політики України відкриється виставка Богородичних ікон на ящиках з-під набоїв. 

Проєкт «Ікони на ящиках з-під набоїв» київських художників Соні Атлантової та Олександра Клименка присвячений мистецьким медитаціям на тему російсько-української війни. Його головна ідея — перетворення смерті, символом якої є ящик від озброєнь, на життя, яке в українській духовній традиції уособлює ікона.

Ящики, що на них написані ікони, привезені з зони бойових дій. Тому ці образи є мовчазними, але промовистими свідками усіх трагічних подій, що нині переживає Україна. Вони уособлюють біль і горе матерів, що переживають втрату дітей, розпач та відчай матерів, що змушені тікати від війни, рятуючи дитячі життя. Разом з тим ці образи закарбовують нашу віру у перемогу.  

Локацією для експозиції символічно обрана Києво-Печерська лавра — національна святиня України, уділ Пресвятої Богородиці — Матері Ісуса Христа, яка вважається управителькою і покровителькою монастиря. Лавра є Успенською, тож символізує любов синів і дочок до своїх матерів та виконання Божої Заповіді щодо шанування батьків.

Окрім мистецької, проєкт має ще й благодійну складову. Кошти від продажу ікон підуть на підтримку різних волонтерських ініціатив, пов’язаних передусім з військовою медициною. 

До цього часу проєкт встигли побачити у 20 країнах, 93 містах та 164 локаціях, зокрема в Офісі Президента України восени 2019 року). 

Відкриття відбудеться 9 травня о 12:00 за участі  т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислава Карандєєва.

Адреса: Київ, вулиця Лаврська, 15.