Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

В Медіацентрі Україна – Укрінформ відбудеться презентація книг до 90-річчя Голодомору

23 листопада 2023 року о 14:00 в Медіацентрі Україна – Укрінформ відбудеться презентація книг «Пустеля. Голодомор. Український південь» та «Дайте, мамо, гами… Словник Голодомору».

Організатор: Міністерство культури та інформаційної політики України.

Спікери:

Тарас Шевченко, заступник Міністра культури та інформаційної політики з питань європейської інтеграції;

Ігор Степурін, засновник видавництва «Саміт-Книга», голова Благодійного фонду «Бібліотечна країна», член правління Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів;

Максим Удовиченко, керівник державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України»;

Олекса Різників, автор книги «Дайте, мамо, гами… Словник Голодомору» (Zoom);

Віра Марущак, автор книги «Пустеля. Голодомор. Український південь» (Zoom).

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Цього року День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада.

Задля вшанування пам’яті жертв Голодомору Міністерство культури та інформаційної політики України в рамках проєкту «Книга для зміцнення національної єдності» сприяло виходу книг «Пустеля. Голодомор. Український південь» та «Дайте, мамо, гами… Словник Голодомору».

Перша з них – це книга про геноцид українського народу, який особливо гостро проявився у роки Голодомору 1932-1933 років. Книга викличе емоції та історичні спогади, що продемонструють читачеві не лише весь негатив подій і часу, але й надасть можливість багато зрозуміти про більшовистсько-сталінський радянський союз і його людиноненависницьку сутність. Кожен, хто прочитає ці твори вже ніколи не забуде про Голодомор в Україні.

Назва «Пустеля» має дуалістичне значення. Підрив Каховської греблі став ніби продовженням тих темних сталінських часів, коли за мету було поставлено знищити український народ. Коли в Україні йде війна з російським загарбником, що хоче знищити наш народ фізично, підштовхує не лише нас до голоду, а й країни планети, ми продовжуємо відстоювати свою націю, боремося і не дамо втілити у життя те, що нав’язує російський кат.

Книга надрукована ТОВ «Креативна агенція «Артіль» на замовлення державного підприємства «Центр захисту інформаційного простору України» за результатами відкритих мистецьких конкурсів Міністерства культури та інформаційної політики України.

Книга «Дайте, мамо, гами… Словник Голодомору» – є документом неймовірної сили та правдивості про Голодомор 1932-1933 років. Коли комуністична імперія зла, вчинивши свідомий геноцид українського народу, знищивши мільйони українців, прагла придушити національно-культурне відродження, зламати його волю, витравити гідність та самоповагу. 

Перший у світі Словник «страв» голодоморних років доповнено матеріалами, що дадуть можливість побачити витоки, причини й винуватців трагедії. 

Книга важлива для збереження правди та історичної пам’яті, буде корисною для мовознавців, істориків, політологів і всіх, хто цікавиться вітчизняною історією.