Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Музеї війни відбудеться виставка «Міста-фенікси. Відбудова після воєнних руйнувань»

23 лютого, напередодні других роковин російського широкомасштабного вторгнення, Національний музей історії України у Другій світовій війні спільно з Польським Інститутом у Києві презентує проєкт «Міста-фенікси. Відбудова після воєнних руйнувань».

Вулична стендова виставка звертається до історії, представляючи досвід відновлення постраждалих від воєнних руйнацій міст у Польщі (Варшава, Вроцлав) та в інших країнах світу (Роттердам, Токіо, Ковентрі, Дубровник). Приклади їх реконструкції тут порівнюють з проєктами реконструкції міст України (Маріуполь, Ірпінь, Херсон, Харків, Тростянець, Чернігів, Львів).

Із початку повномасштабного вторгнення Україна постійно зазнає варварських обстрілів та ракетних ударів. Деякі міста, як-от Маріуполь, Бахмут, Авдіївка, ворог майже знищив. Інші – Львів, Чернігів чи Київ також зазнали руйнувань. 

Кожна пошкоджена будівля – це драма людей і драма української культури, яка щодня втрачає матеріальну спадщину. Утім, попри постійну загрозу, що зберігається від початку бойових дій, архітектори, урбаністи та реставратори пам’яток уже обговорюють питання відбудови українських міст.

Місце проведення заходу: Головна алея Національного музею Історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, м. Київ, вул. Лаврська, 27

Час: 15:00

Контакти організаторів: Тел., Telegram, WhatsApp: (099) 603–91–14