Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному музеї історії України презентують 274 предмети археології та монети, які Естонія повернула Україні

Завтра, 30 квітня, у Національному музеї історії України відбудеться урочиста презентація 274 предметів археології та монет, затриманих на кордоні Естонської Республіки та переданих Естонською Республікою в Україну. 

Спікери заходу:

  • Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України;
  • Вагур Соосаар, заступник Глави дипломатичної місії Естонії в Україні;
  • Ірина Боровець, заступник Міністра закордонних справ України;
  • Федір Андрощук, Генеральний директор Національного музею історії України.

Учасники презентації зможуть побачити прикраси скіфського часу, передримського та римського часу, а також середньовічні знахідки – це парадна кінська упряж – рубіж VІІІ–ІХ ст. – початок IX ст., перстень з птахом, який тримає в лапах гілку лавра, Х–ХІІ ст., монети візантійських імператорів: Костянтина VII Багрянородного (920–944 рр.), Никифора 11 Фоки (963–969 рр.); Іоанна І Цимісхія (969–976 рр.), Василія II Болгаробійця (976–1025 рр.). Подібні монети у X та XI ст. були поширені майже на всій території сучасної України.

Правові засади повернення до держави походження незаконно вивезених культурних цінностей визначені Конвенцією 1970 року. Вона передбачає право держави походження звертатися до інших держав-учасниць Конвенції з клопотанням про вилучення та повернення державі походження незаконно вивезених культурних цінностей. 

Місце проведення: м. Київ, вул. Володимирська, 2, приміщення Національного музею історії України, 3 поверх.

Час: 9:30

Прохання ЗМІ прибути о 9:15

Акредитація медіа