Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному музеї історії України відкриється виставка «33/10», присвячена річниці повномасштабного вторгнення

23 лютого о 15:00 в Національному музеї історії України відбудеться урочисте відкриття виставки «33/10». Подія присвячена річниці від дня початку героїчного опору українців російському агресору.

Наприкінці лютого 2024 року минає десять років від початку збройної агресії росії на територію України.Знищити український народ росіяни намагались як за часів Російської імперії, так і у Радянському союзі, що змінив попередню імперіалістичну форму, залишивши незмінною суть.

Протягом цього часу північний сусід намагався переписати історію, знищити українську мову та традиції, залякати репресіями та голодоморами. Розпад радянської комуністичної імперії у 1991 році сприймається росією як геополітична катастрофа. Бажання реваншу робило війну справою часу.

На виставці представлені матеріали, які ілюструють передумови та причини російської військової агресії в новітній історії України: розподіл Чорноморського флоту, питання роззброєння України, економічного тиску та російських територіальних претензій до України.

Серед експонатів: доповіді і звернення українських моряків та офіцерів Чорноморського флоту про тиск з боку російського командування, нарукавні знаки першого командувача ВМС України Бориса Кожина, сувеніри, виготовлені з залишків демонтованої шахтної пускової установки стратегічних ракет в рамках ядерного роззброєння України, та залишки ракети типу «Х», якою росіяни обстрілювали українську територію, кримськотатарський прапор, з яким 26 лютого 2014 року на підтримку єдності України виходив активіст Ерфан Кудусов.

Виставка триватиме до кінця 2024 року (з можливістю продовження).

Акредитація медіа: тут

Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96

Адреса музею: м. Київ, вулиця Володимирська, 2.