Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відкриється виставка «…Бо ми браття козацького роду»

12 жовтня о 16:00 в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра» відкриється виставка дарів козацьких ктиторів, що опікувалися розвитком української духовності та культури протягом XVII–XVIII ст. «…Бо ми браття козацького роду» (козацькі ктитори Києво-Печерської лаври). 

Це спільний проєкт Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» та Національного заповідника «Хортиця”» (м. Запоріжжя) за підтримки благодійного фонду «Українська Лавра». 

Сьогодні, коли культурна спадщина нашого народу потерпає від дій російських загарбників, пам’ятки українського мистецтва козацької доби особливо потребують представлення широкому загалу, як зразки досконалого втілення національної культури та історичної пам’яті. 

На виставці можна буде побачити експонати з коштовних металів і тканин, ікони та старовинні фоліанти. Експозицію поділено за хронологічно-тематичним принципом. Візуальний ряд доповнять графічні зображення лаврських храмів, збудованих коштом козацьких ктиторів, та інформація про втрачені козацькі реліквії, пов’язані з Києво-Печерською лаврою. Чільне місце відведене творам знаного українського художника Андрія Серебрякова із зображеннями батальних сцен та видатних діячів Козацької доби. 

Співорганізатор виставки – Національний заповідник «Хортиця», який, з 1965 року, збирає, вивчає, зберігає та популяризує пам’ятки, пов’язані з історією запорозького козацтва. Завдяки цій дружній співпраці ви побачите одну із перлин хортицької колекції – унікальний портрет гетьманів Богдана Хмельницького та Івана Скоропадського ХІХ ст., що є копією втраченого барокового настінного живопису XVIII ст. Успенського собору Києво-Печерської лаври, а також козацькі клейноди.