Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

У Національному музеї історії України відкривається виставка зброї та спорядження «През шаблі маєм права!»

14 березня 2023 року, в День українського добровольця, в Національному музеї історії України відкриється виставка «През шаблі маєм права!» про історію зброї та військового спорядження на території України від прадавніх часів до сьогодні. 

Унікальна колекція зброї у музеї почала формуватися ще за часів його заснування на зламі ХІХ та ХХ століть. У зібранні представлено озброєння від палеоліту до сучасності. Виставка показує еволюцію українського озброєння та вплив на неї зброярських традицій сусідніх країн.

Частина виставки присвячена результатам досліджень поля битви під Кумейками, де у грудні 1637 року зійшлися козацько-селянські війська під проводом Павла Бута та коронна армія Речі Посполитої. Археологічна експедиція Національного музею історії України під керівництвом Сергія Діденка у 2022 році виявила на місці бою деталі військового спорядження, зразки боєприпасів, монети, ремісничі та господарські знаряддя. Частину цих знахідок можна буде побачити на виставці. 

«Відкриття виставки у День українського добровольця невипадкове. Адже найбільш важлива для нас складова цього проєкту присвячена нашим колегам-музейникам, які захищають свободу України на фронті або рятують людей на передовій. Більшість із них – добровольці. Національний музей історії України надзвичайно пишається ними. На знак вдячності ми хочемо розповісти історії цих простих героїв нашої сучасності, аби про них дізналось якнайбільше людей. Ми також дякуємо всім добровольцям, які стали на захист незалежності й територіальної цілісності нашої держави», – зазначають організатори. 

Урочисте відкриття виставки «През шаблі маєм права!» відбудеться 14 березня, у вівторок.  

Початок о 15:00. 

АКРЕДИТАЦІЯ ДЛЯ ЗМІ: https://docs.google.com/…/1mvw5HLZNbTHdtjcv8LNCXHZi…

Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96

Вхід на відкриття виставки вільний.

Виставка в музеї працюватиме щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00.

Телефон для довідок – (044) 278-48-64.

Адреса музею – вулиця Володимирська, 2.