Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Україна, яка бореться»: 20 жовтня в Скарбниці Національного музею історії України відкриється мінівиставка ювелірів

20 жовтня о 13:00 в Скарбниці Національного музею історії України відкриється мінівиставка ювелірів «Україна, яка бореться». В ній майстри демонструють твори, в яких відображені їхні переживання щодо війни. 

Феномен українців під час війни – це здатність протидіяти агресору в усіх царинах життя. Як висловлюють протест ювеліри? Як утворився «український ювелірний фронт»? Чи можуть прикраси стати своєрідною зброєю у війні? Про можна дізнатися на виставці ювелірних творів «Україна, яка бореться». 

Двадцять ювелірів передали для проєкту близько 40 творів. У них – і ненависть до ворога (каблучка «Контрольний» Юрія Плєханова, підвісок «Нептун і російський воєнний корабль» Олександри Сидорець, сережки «В Гаазі» Катерини Титової), і любов до України (брошка «Квітка Донбасу» Тетяни Калюжної, каблучка «Діамант волі» Максима Брезінського), і біль втрат (брошка «Місто, якого більше немає» Ольги Комісарової, твір «Незабудька» Станіслава Дрокіна), і мрія про майбутнє відродження (сережки «Мрія» Юлії Руденок, Катерини Тележинської та Анастасії Теплякової), й багато інших роздумів українських художників-ювелірів, які знайшли втілення у прикрасах.

Виставка відбувається в межах першого міжнародного фестивалю «Прикраси у відеороликах» (SMCK ON REEL), який організовує німецький журнал про ювелірне мистецтво SMCK Magazine. У фестивалі беруть участь понад 60 художників і дизайнерів, галерей та інших установ із різних країн. 

Особливими гостями стали вісім українських ювелірів, які спеціально для цього заходу записали відео. Вони розповідають про життя та роботу в зоні бойових дій, про духовний досвід, занурення в середовище руйнації та смерті, про усвідомлення власної ідентичності, рішучий опір та давні ритуали з’єднання з природою.

SMCK Magazine також створює «Ланцюг солідарності»: одночасно в Лейпцигу, Вільнюсі, Будапешті та Києві демонструватимуть відео із прикрасами ювелірів із різних країн, присвячені актуальним темам.

Виставка та відеофестиваль пройдуть у залі № 3 Скарбниці із 20 по 23 жовтня. Куратор – Ірина Удовиченко.

Музей працює з вівторка по неділю, з 10:00 до 17:00.

Адреса музею: вул. Лаврська, 9, корпус 12 (територія Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра»).