Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Відкрито акредитацію для журналістів на передпоказ Мистецького проєкту «Леся Українка: 150 імен» та презентацію 14-томника творів письменниці

У середу, 24 лютого, запрошуємо ЗМІ першими побачити масштабний Мистецький проєкт «Леся Українка: 150 імен» з нагоди Дня народження видатної культурної діячки Лесі Українки (Лариси Косач-Квітки). 

Початок заходу о 17:45 в Національному центрі «Український дім» (вул. Хрещатик, 2). 

У рамках події представники ЗМІ зможуть: 

  • Взяти участь у кураторських екскурсіях експозицією проєкту «Леся Українка: 150 імен»

  • Побачити репетиційний показ Re:post-опера «LE» режисера Влада Троїцького та формації NOVA OPERA;

  • Поспілкуватися з організаторами виставки: представниками Міністерства культури та інформаційної політики та творцями ювілейної айдентики з digital-агенцією Postmen, партнерами міністерства в рамках підготовки до ювілею письменниці. 

Загалом мистецький проєкт включатиме: експозицію (куратор — Павло Гудімов), перформанс (режисер — Влад Троїцький), а також змістовні дискусії (літературні куратори Євген Стасіневич та Віра Агєєва). Культурний майданчик на честь Лесі Українки можна буде відвідати безкоштовно до 8 березня з дотриманням карантинних обмежень. 

У четвер, 25 лютого, в інформаційному агентстві УНІАН відбудеться офіційна презентація повного видання у 14-ти томах творів Лесі Українки. Початок заходу о 17 год в УНІАН (вул. Хрещатик, 4). 

Презентація 14-томника стане центральною змістовною подією ювілейного року Лесі Українки, до якої Україна йшла 50 років. Адже попереднє «повне» видання було цензурованим і складає 12 томів. Натомість пропоноване 14-томне видання суттєво відрізняється від попередніх п’яти спроб оприлюднити зібрані твори Лариси Косач-Квітки. Принципова відмінність видання — це максимальна увага до рукописів Лесі Українки, зокрема до чернеток, які відкривають завісу над таємницями творчого процесу. 

Над зібранням працювали провідні науковці Волинського національного університету імені Лесі Українки та інших навчальних і наукових інституцій України. Всі тексти подано з врахуванням авторського правопису. Фахівці працювали над тим, щоб усунути заангажованість у тлумаченні образів та сюжетів, характерну для видань радянського періоду.

Для акредитації представників ЗМІ на заходи необхідно заповнити електронну форму.

Просимо звернути УВАГУ, що без підтвердження з боку організаторів, акредитація недійсна. Сподіваємося на ваше розуміння, адже ми дбаємо про дотримання карантинних обмежень і ваше здоров’я!

За додатковою інформацією та коментарями пропонуємо звертатись до прес-служби МКІП за телефоном: 098 699 82 65 

#ЛесяУкраїнка150імен #ЛесяУкраїнка150років