Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Впровадження ефективного механізму для прозорості медіа власності та деконцентрації медіа в Україні

111 червня в Києві відбудеться міжнародна конференція «Впровадження ефективного механізму для прозорості медіа власності в Україні», організована Комітетом Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики та Міністерством інформаційної політики України за підтримки спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні».

В ході заходу буде представлено та обговорено проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики в сфері телебачення і радіомовлення» № 1831 (доопрацьований), авторами законопроекту є М. Княжицький і
В. Денисенко.

Конференція поділена на дві частини – «Регуляторні рішення для розкриття кінцевих медіа власників» та «Роль громадянського суспільства. Підтримка міжнародних організацій». Ключовим спікером заходу стане експерт Ради Європи Матіаш Хутер (Австрія). Пан Хутер є активістом з питань прозорості та консультантом з питань боротьби з корупцією, відкритих даних та доступу до інформації. У період з 2009 по 2014 рік він працював старшим аналітиком у організації Transparency International Georgia, в основному займаючись питаннями прозорості медіа  власності. Наразі він працює у Відні та проводить правозахисну роботу щодо доступу до інформації у якості виконавчого директора НУО Informationsfreiheit. Матіаш Хутер представить стандарти ЄС та Ради Європи щодо прозорості медіа власності, вимоги стосовно розкриття та оприлюднення інформації щодо власності, створення Державного реєстру суб’єктів інформаційної діяльності.

Лаша Тугуші, експерт Ради Європи, та Кахі Курашвіллі, керівник юридичного департаменту  Грузинської національної комісії з питань зв’язку,  представлять грузинський досвід розкриття кінцевих власників медіа та досвід грузинського регулятора.

 В другій панельній дискусії учасники обговорять роль громадянського суспільства та підтримку міжнародних організацій для впровадження ефективних моделей розкриття кінцевих власників медіа та деконцентрації медіа.

Ознайомитися із попередньою програмою можна за посиланням: програма заходу

До участі запрошуються представники органів державної влади  та громадських організацій, експерти та журналісти, які систематично працюють з тематикою прозорості медіа власності в Україні.

Для реєстрації щодо участі в конференції потрібно заповнити анкету.

Підтвердження участі буде надіслано відібраним учасникам до 8 червня, 18:00.

Конференція відбудеться у готелі  Radisson, вул. Ярославів Вал, 22, конференц-зала Embassy Suite.

З питань участі та акредитації журналістів звертайтеся, будь ласка, до Орисі Федорчук:

+38067 495 40 51
[email protected]