Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Європа і Україна: діалог крізь віки»: 23 червня в Національному музеї історії України відкриється виставка

23 червня в Національному музеї історії України відкривається виставковий проєкт «Європа і Україна: діалог крізь віки». Виставка приурочена до річниці надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу.

Виставка ілюструє вплив західноєвропейської культури на українську в культурно-мистецькому, технологічно-промисловому та суспільно-політичному контекстах. 

Українська культура протягом сторіч органічно адаптувала західноєвропейські стилі. Це яскраво ілюструють предмети українського та європейського образотворчого й декоративно-ужиткового мистецтва кінця 18 — 19 ст., що представлені на виставці.

Особливу увагу в експозиції виставки приділено порцеляновим виробам Волокитинської фабрики Андрія Міклашевського та фаянсовим виробам Києво-Межигірської фабрики. Автори виставки фокусують увагу на предметах Києво-Межигірської фабрики, адже цього року відзначається 225-ліття від дня її заснування.

На виставці демонструються меблі у стилі відомого французького мебляра Андре-Шарля Буля (1642—1732), західноєвропейські кабінетні меблі, вишукані австрійські меблі для віталень у стилі «бідермаєр», французькі різьблені шафи-вітрини у стилі «друге рококо». Інтер’єрне умеблювання доповнене масивними вазами, бронзовими канделябрами, настільною скульптурою на взірець робіт французького скульптора Клодіона. Ці предмети не лише формували смаки тогочасної української еліти. Вони стимулювали виробництво таких речей в Україні.

Більшість продемонстрованих меблевих виробів походять із колекції родини промисловців та меценатів Терещенків.

Водночас на виставці представлені матеріали, що ілюструють впливи західноєвропейських демократичних перетворень середини 19 ст. на реалії тогочасної підросійської України.

Відкриття виставки 23 червня, у п’ятницю о 15:00.

Акредитація ЗМІ. Телефон для ЗМІ: (093) 835 16 96

Вхід на відкриття виставки вільний.

Виставка в музеї працюватиме щодня, з 10:00 до 18:00, каса музею до 17:00.

Телефон для довідок – (044) 278-48-64.

Адреса музею – вулиця Володимирська, 2.

Вхід на виставку за загальним квитком до музею.