Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

З 23 грудня Національна опера України поновлює показ балету «Снігова Королева»

Мистецтво

Щоб завершити 2022 рік та розпочати 2023 рік добре Національна опера України започаткувала нову традицію – загадувати бажання під час балету «Снігова королева». Прем’єрний показ поновлення балету «Снігова Королева» відбудеться 23 грудня, у п’ятницю, о 17:00.

«Снігова Королева» це балет за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена. Музична складова вистави дещо несподівана. Основа – музична компіляція творів Едварда Гріга, Жюля Массне та інших композиторів.  

Наразі творча група театру, до якої долучились Микола Дядюра, Сергій Голубничий та Віктор Іщук, зробила переосмислення музичної складової балету – були вилучені фрагменти творів російських авторів та замінені на роботи інших композиторів. Зміни, хоч і не значні, відбулися і в хореографії.

Загалом прем’єра балету в постановці Аніко Рехвіашвілі  (диригент-постановник – Олексій Баклан, художник-постановник – Станіслав Петровський, художник костюмів – Наталія Кучеря) відбулася в 2016 році і одразу привернула увагу поціновувачів балету. 

«Ми створили оригінальну хореографію, котра спирається на класичні традиції, – розповідала свого часу балетмейстер-постановник Аніко Рехвіашвілі. – Такі умови диктувала музика. Я б назвала хореографічний малюнок дуже винахідливим, сучасним, з цікавими режисерськими ходами, що більш орієнтовані на дорослого, підготовленого глядача»

Балет вже мали можливість оцінити глядачі за кордоном – в Афінах, в концерт-холлі «Мегарон» 15 запланованих вистав пройшли з аншлагом, навіть довелося робити дві додаткові. Місцева преса дала високу оцінку нашим виконавцям, навіть назвала виставу «світовою прем’єрою».

 Розклад вистав та детальну інформацію шукайте тут.