Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Жива культура – Живий світ»: 30 вересня відбудеться відкриття фестивалю до 20-річчя прийняття Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини 

30 вересня 2023 року в Національному музеї народної архітектури та побуту України розпочнеться фестиваль «Жива культура – Живий світ». Подія присвячена 20-річчю прийняття Конвенції ЮНЕСКО про охорону нематеріальної культурної спадщини (2003 рік).

Гості фестивалю зможуть ознайомитися з різноманітними проявами живої культурної спадщини з різних регіонів України, дізнатися про її значення у сучасності, поспілкуватися з її носіями та взяти участь у майстер-класах. В межах культурних заходів також відбудеться онлайн-конференція «20 років Конвенції: жива спадщина проти ракет». Буде проведено круглі столи та презентації за темою.

Під патронатом Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, низку заходів організували Міністерство культури та інформаційної політики України, Національний музей народної архітектури та побуту України, Центр розвитку «Демократія через культуру», Національна спілка майстрів народного мистецтва України. Ініціативу підтримали Дніпропетровська ОВА, Київський кобзарський цех, МХП-Громада, Асоціація «Дивись українське», ГО «Алєм» та компанія Zinteco.

В програмі заходу:

  • виставки з майстер-класами від представників громад, елементи яких включені до списків ЮНЕСКО, або рухаються до них та Національного переліку;
  • показ документальних фільмів від учасників свята з представленням елементів нематеріальної культурної спадщини;
  • презентація монети «Борщ» від Національного банку України.

Фестиваль пройде 30 вересня і триватиме з 11:00 по 18:00 за адресою вул. Академіка Тронька, 1, м. Київ. 

Акредитація для ЗМІ за номером: 093-831-94-36 (Старостенко Марія).