Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

1 червня в Українському Домі відкривається виставка «Ти як?»

Український музей сучасного мистецтва, платформа культури памʼяті Минуле/Майбутнє/Мистецтво та Національний центр «Український Дім» презентували проєкт «Ти як?». Це виставка мистецьких робіт українських художників про досвід 2022 року, а також дискусійна програма, присвячена комеморації російсько-української війни. МКІП – серед партнерів проєкту. Виставка буде доступною для відвідувачів з 1 по 25 червня.

Переглянути фотоальбом

Виставковий проєкт «Ти як?» підсумовує досвід емоційних переживань українців під час війни. На 5 поверхах Українського дому представлено більше 500 робіт понад 100 українських авторів — фотографія, живопис, графіка, скульптура, інсталяція, перформанс. Всі об’єкти у хронологічній послідовності — сезон за сезоном — відтворюють рік, який змінив українців назавжди. Всі його здобутки і втрати. Відчуття єдності, сили і відчайдушної хоробрості громадян України. Кожна робота виставки фіксує певний момент минулого року, а дискусійна програма проєкту покликана допомогти відрефлексувати досвід українців й зробити крок до формування картини спільного майбутнього. 

«На питання «Ти як?» під час війни просто відповісти – «все ок» вже не виходить. Це набуває зовсім іншого змісту. І я розумію, що роль мистецтва, культури в цій історії надзвичайно велика. Я пам’ятаю, як буквально через 2 тижні після того, як російські війська відігнали від Києва, була прем’єра в театрі імені Лесі Українки. Після першого спектаклю, дівчина, що сиділа поруч, почала плакати. Я спитав її:  «Як ти?» Вона сказала: «Не хвилюйтесь. Це від щастя». Бум сучасного й не тільки мистецтва, взагалі культури під час війни – це десятки прем’єр в українських театрах, це сотні виставок в Україні й тисячі культурних акцій за кордоном. Дуже раджу вам дійти до 5 поверху виставки, бо я дійшов трошки раніше, й зловити себе на відчуттях, які ви будете мати після відвідання і після того, як ви подивитися вниз. І це, мабуть, найкраще відчуття, яке може подарувати нам мистецтво. Мистецтво під час війни. Хай живе музей сучасного мистецтва!» – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

Така виставка – перший проєкт Українського музею сучасного мистецтва (UMCA), зроблений на основі «Архіву мистецтва воєнного стану». Він наповнюється від 24 лютого 2022 року і завершиться у день припинення дії воєнного стану в Україні.

Дискусійна програма «Мистецтво та війна» запланована на 17 та 18 червня. Це цикл розмов про досвід українського суспільства з 24 лютого 2022 року, формування пам’яті про російсько-українську війну і ті зміни, які відбулися в кожному з нас та в Україні в цілому.

Події дискусійної програми проходитимуть в Українському кризовому медіа-центрі й транслюватимуться онлайн. Детальний розклад дискусійної програми тут.

В рамках проєкту відбуватимуться лекції, кураторські екскурсії, перформанси митців і мисткинь, заняття з арттерапії та інші події. Деталі публічної програми будуть розміщені на сторінці проєкту у Facebook.

Також в рамках проєкту працюватиме зона вимірювання тривожності від стартапу Anima.

Проєкт реалізується в рамках програми «Культура пам’яті в повоєнній Україні», що впроваджується Громадською організацією «Музей сучасного мистецтва» у партнерстві з Платформою культури пам’яті Минуле/Майбутнє/Мистецтво.

Партнери проєкту: Ощадбанк, ГО «Музей сучасного мистецтва» / MOCA NGO, Міністерство культури та інформаційної політики України, Швейцарська Конфедерація, Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» та ГО «Безбар’єрність», Ukraine. Out of Blackout, Artists at Risk Connection (ARC), Ukrainian Emergency Art Fund / UEAF, Український кризовий медіа-центр.

Вас може зацікавити

МКІП закликає передати вилучені у Віктора Медведчука цінні твори мистецтва українським музеям, чиї колекції постраждали через війну

МКІП закликає передати вилучені у Віктора Медведчука цінні твори мистецтва українським музеям, чиї колекції постраждали через війну

МКІП провело першу сесію з представниками міністерств та ОВА щодо політики безбар’єрності та ключових принципів її комунікації

МКІП провело першу сесію з представниками міністерств та ОВА щодо політики безбар’єрності та ключових принципів її комунікації