Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

17 вересня в Одесі розпочнеться VII Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері. Thе art of Victory»

17 вересня о 18.00 в Одеському національному академічному театрі опери та балету відбудеться урочисте відкриття VII Міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері. Thе art of Victory». Подію відвідає Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

В рамках фестивалю Одеська національна опера представить світову прем’єру опери українського композитора Олександра Родіна «Катерина». Прем’єрні покази пройдуть 17 та 18  вересня. 

Опера «Катерина» створена за мотивами творів Тараса Шевченка. Роботу над нею розпочали ще у 2020 році. Над лібрето працював автор музики Олександр Родін. Він розширив сюжет поеми «Катерина», додав до нього уривки різних творів Шевченка, включив до партитури опери тему обрядових свят. «Катерину» називають хоровою оперою, адже провідне значення у партитурі має хор.

Нова постановка «Катерини» це – сучасне режисерське рішення; понад сотня виконавців одночасно на сцені; майже тисяча ексклюзивних костюмів; автентичні музичні інструменти, що виготовлені на спеціальне замовлення; унікальні сценічні декорації.  

У команді постановників опери працювали диригент В’ячеслав Чернухо-Воліч, режисерка Оксана Тараненко, хормейстер Валерій Регрут, художник Ігор Анісенко, балетмейстер Ігор Скляренко, автор відеоконцепції Дмитро Ципердюк.

Крім опери, під час VII Міжнародного фестивалю мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері» відбудеться мистецький форум «Катерина: незламна ідентичність» (16–18 вересня), прем’єра балетного гала-концерту «Сюїта A La Danse. Від класики до сучасності» (23 вересня), концерт «Хоровий вернісаж. Бароко» в одеській Кірсі (25 вересня), презентація музейної експозиції The Art of Victory та оперний гала-концерт «День Народження Перлини» (1 жовтня).

Нагадаємо, Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській Опері» – це один із наймасштабніших оперно-балетних фестивалів в Україні, який проводиться в Одеському національному академічному театрі опери та балету з 2015 року та найбільший вітчизняний фестиваль, який проходить за часів війни.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду