Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам'яток і визначних місць, а в Україні – День пам’яток історії та культури

Переглянути відео

Внаслідок дій російської армії, на території нашої держави зруйновані численні пам’ятки архітектури. Серед них церкви, мечеті, синагоги, театри, пам’ятники, бібліотеки, музеї. Понівечені цілі міста – Чернігів, Суми, Харків, Маріуполь… Все що, ми так бережемо і любимо. Міністерство культури та інформаційної політики вже зафіксовано більше 200 епізодів воєнних злочинів рф проти культурної спадщини в Україні.  

На жаль, ці дані не остаточні, адже оскаженілі своїми поразками росіяни нищать українську культуру, яка є в основі ідентичності українського народу. Залишається проблемою отримати інформацію з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Бо війна продовжується.  

Руйнування об’єктів культурної спадщини є воєнним злочином за Гаазькою конвенцією 1954 року. Наразі триває збір доказів злочинів російської федерації проти української культурної спадщини. Міністерство верифікує доказову базу для подальшого її використання в Міжнародному кримінальному суді в Гаазі.   

У ці важкі дні пам’яткоохоронці за допомогою працівників комунальних служб та волонтерів в різних куточках України мобілізувалися для захисту нашого історичного надбання: захисними конструкціями зміцнюються фасади архітектурних витворів та скульптурних пам’ятників, здійснюється демонтаж та переховування мистецьких шедеврів, розпочато облік втрачених та пошкоджених пам’яток. Надзвичайно активною є також допомога у цій справі з боку світового співтовариства.

Окрім фіксації злочинів проти культурної спадщини, стратегічна задача Міністерства залучення міжнародної фінансової підтримки для збереження, оцифрування та відновлення нашої культурної спадщини через програму Велика Реставрація. 

Нагадаємо, завдяки флагманському проекту МКІП Велика реставрація в Україні вперше за часів незалежності комплексно підійшли до порятунку культурних пам’яток. Через безпрецедентну агресію рф, реалізацію програми ускладнено, однак її відновлення – пріоритет для міністерства.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму