Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

20 лютого вшановуватимуть Небесну Сотню – перших героїв російсько-української війни

13 лютого в Медіацентрі Україна – Укрінформ презентували програму заходів до Дня Героїв Небесної Сотні, який традиційно відзначають 20 лютого. Під час пресконференції також представили тематичну соціальну кампанію, фото- та відеоролики. 

Переглянути відео

Небесна Сотня – це перші герої російсько-української війни. Очевидно, що саме тоді, під час Майдану, подвиг цих людей мобілізував українське суспільство на боротьбу. Сьогодні ж важливо осягнути місце та роль Героїв Небесної Сотні у контексті нинішньої російсько-української війни. 

До Дня Героїв Небесної Сотні передбачено проведення круглого столу, презентації трикнижжя «Небесна Сотня. Життєписи» Світлани Терейковської у м. Дрогобич, виставок про Майдан та багато інших заходів.

«Для нас, особливо під час війни, важливо не забувати з чого все починалося. Це була фактично перша битва російсько-української війни, битва за наші цінності, за європейське майбутнє та свободу. Власне, вшанування Героїв Небесної Сотні й тих наративів, які заклав у той час майдан, його перемоги – це те, що стоїть поперек горла російським тоталітарним лідерам. Я радий, що і УІНП, і Музей Героїв Небесної Сотні підготували ряд заходів, аби нагадати про наші звитяги в цьому протистоянні», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України. 

«Ключове слово під час цих днів – свобода. Це те, що керує нами. Це те, що у нас неможливо забрати. Революція Гідності – один з ключових моментів українського державотворення та виразник національної ідеї свободи. Відповідно, всі ці дні ми будемо вшановувати Героїв Небесної Сотні, які є першими людьми, які поклали своє життя у російсько-українській війні», – зазначив Максим Ярмистий, в. о. голови Українського інституту національної пам’яті.

Всі матеріали Українського інституту національної пам’яті до Дня Героїв Небесної Сотні будуть розповсюджені, зокрема і для органів місцевого самоврядування.

«Слава Україні! Це гасло актуалізувалося під час Майдану. Понад 9 років тому. День Героїв Небесної Сотні – це жалобний день, але він не про смерть, а про героїчну боротьбу, самопожертву, готовність українського суспільства захищати незалежність України. Гасло цьогорічної кампанії –  і соціальної, й інформаційної, і всього відзначення – це «Небесна Сотня – перші герої російсько-української війни», – наголосив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

«Слава Україні! Ці слова були популярні тоді, на Майдані, а сьогодні – це офіційне гасло Збройних Сил України, – підкреслив Павло Сидоренко, військовослужбовець ЗСУ, координатор громадської спілки «Ініціативна група постраждалих/поранених на Майдані», – саме в ці дні – 18-20 лютого, ми виграли битву. першу битву українсько-російської війни. Ми тоді ще не знали, що війна розпочалася».

Детально з програмою можна ознайомитись тут. Матеріали для використання

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв зустрівся з Послом Королівства Нідерланди в Україні Єннесом де Молом

Ростислав Карандєєв зустрівся з Послом Королівства Нідерланди в Україні Єннесом де Молом

«1000-ліття європейської історії та культури»: в Києво-Печерській лаврі відбулись урочистості з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО

«1000-ліття європейської історії та культури»: в Києво-Печерській лаврі відбулись урочистості з нагоди 70-річчя вступу України до ЮНЕСКО