Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

23 квітня – Всесвітній день книги та авторського права

Сьогодні у світі відзначають День книги та авторського права. Свято вперше організували у Каталонії 1926 року, але у світі його відзначають із 1996 року, коли ЮНЕСКО запровадило його на офіційному рівні. Цей день є датою смерті Вільяма Шекспіра, Інки Ґарсіласо де ла Веґи, а також днем народження Моріса Дрюона, Галдора Лакснесса, Мануеля Вальєхо. Цього ж дня народився український письменник Григір Тютюнник. 

Нині Україна продовжує знайомити світ зі своєю літературою через українські книжкові полички. Проєкт ініціювала перша леді Олена Зеленська спільно з Міністерством закордонних справ, Міністерством культури та інформаційної політики та Українським інститутом книги.

«Загалом маємо вже 170 поличок у 37 країнах – це близько 44 тис. книжок. Дякую за це нашим посольствам, МКІП, МЗС та Українському інституту книги. Вдячна Благодійного фонду «Київська школа економіки» за передачу 4 тис. книжок до 22 посольств на підтримку проєкту», – зазначила Перша леді Олена Зеленська.

«Всюди, де є українці, мають з’являтися наші книги. Це допомагає зберігати зв’язок українців, які вимушено опинилися за кордоном через війну, з рідною країною. Крім того, через перекладені книги українських авторів світ має більше дізнатися про нашу історію, культуру та сьогодення. Наразі ми разом з міжнародними партнерами працюємо над збільшенням якісної перекладної української літератури за кордоном», – сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

«Українська книжкова поличка» під патронатом Першої леді України вже відкрилася у 37-ти країнах: Австрії, Туреччині, Литві, Словаччині, Швеції, Чехії, Франції, Нідерландах, Греції, Латвії, Фінляндії, Йорданії, Хорватії, Лівані, Японії, Бельгії, Албанії, Південній Кореї, Польщі, Швейцарії, Німеччині, Іспанії, Норвегії, Молдові, Катарі, Словенії, Азербайджані, Болгарії, Португалії, ПАР, Кіпрі, ОАЕ, Намібії, Північній Македонії, Угорщині, Вірменії та Індонезії.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму