Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

9 листопада українці відзначатимуть День української писемності та мови

9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Відсьогодні МКІП розпочинає тиждень, присвячений мові вільних.  

Упродовж століть українська мова, так само як і український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав і найбільше саме росії. Мова знищувалась роками, піддавалась критиці, носії української зазнавали дискримінації.

«Сьогодні ми чітко розуміємо, що наша мова – це кордон. Українська  – це мова сильних, сміливих й незламних борців за волю та демократичні цінності. Увесь світ нині знає, хто такі українці та якою ціною ми здобуваємо Перемогу над злом, Незалежність та Свободу», сказав Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Зараз настав час квітнути українській мові. Вона має звучати голосно й дзвінко, з вуст українців та друзів нашої держави. Адже наша мова ідентифікує нас як націю, об’єднує навколо себе. Сформована поколіннями, вона показує унікальність цілого народу й дуже скоро допоможе нам знайти безліч слів, аби описати нашу Перемогу над російськими окупантами. 

Запрошуємо всіх охочих приєднатись до заходів у межах тижня української мови. 

Щоб написати Радіодиктант національної єдності-2022, слід 9 листопада об 11:00 за київським часом увімкнути ту платформу, яка є для вас зручною:

Нагадаємо, найбільший флешмоб на підтримку української мови від Суспільного – Радіодиктант національної єдності – відбудеться 9 листопада об 11:00 за київським часом. Радіодиктант звучатиме по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, а також наживо транслюватиметься на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного.

Також 9 листопада відбудеться форум «Українська – мова Перемоги». 

У фокусі – темні сторінки тотального зросійщення нашої держави. Експерти з різних сфер шукатимуть відповідь на гострі питання та міркуватимуть, як будувати нове культурне майбутнє.

 

Вас може зацікавити

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

США виділяють гроші на терміновий друк дитячих книг в Україні, – Володимир Зеленський

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві

ПЦУ вперше провела літургію в Троїцькій надбрамній церкві