Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

90-ті роковини Голодомору: Оргкомітет затвердив План заходів на 2022-2023 роки

Організаційний комітет з підготовки і проведення заходів у зв’язку з 90-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду Українського народу затвердив План заходів на 2022-2023 рр.

Основні заходи:

  • інформаційна кампанія, спрямована на висвітлення геноцидної суті Голодомору 1932-1933 років та нинішньої російської агресії проти України;
  • завершення реконструкції першої черги, будівництво і введення в експлуатацію другої черги Національного музею Голодомору-геноциду, розробка відповідної експозиції Національним музеєм Голодомору-геноциду;
  • проведення роботи, спрямованої на визнання іноземними державами та міжнародними організаціями Голодомору 1932-1933 років в Україні геноцидом Українського народу.

У цьому контексті Верховна Рада України ухвалила Постанову про звернення до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу. Текст відповідної постанови розроблявся спільно з Міністерством культури та інформаційної політики та Українським інститутом національної пам’яті.

«Сьогоднішня війна демонструє застосування росією, як і 90 років тому, геноцидних методів задля знищення українського спротиву. Дякую депутатам за прийняття постанови Про Звернення Верховної Ради України до парламентів держав світу щодо визнання Голодомору 1932 – 1933 років геноцидом українського народу. Називати речі своїми іменами – це перший крок до того, щоб вони ніколи не повторились», – заявив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Довідково: крім українського парламенту, зі 195 країн світу актом геноциду Голодомор 1932-1933 років в Україні визнали парламенти 17 держав-членів ООН, а саме: Естонії, Австралії, Канади, Угорщини, Литви, Грузії, Польщі, Перу, Парагваю, Еквадору, Колумбії, Мексики, Латвії, Португалії, США, Чехії та Бразилії.

Вас може зацікавити

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Музей народної архітектури та побуту: суд скасував рішення про зони охорони

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму

Перемога спадщини: «скіфське золото» експонуватиметься у Києві до деокупації Криму