Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Анастасія Бондар взяла участь в консультативному семінарі ЮНЕСКО з розробки регіонального плану дій для охорони світової спадщини в Європі та Північній Америці

Анастасія Бондар, заступниця Міністра культури та інформаційної політики, взяла участь в консультативному семінарі ЮНЕСКО, організованому в рамках Третього циклу періодичного звітування для Європи та Північної Америки. Метою заходу було обговорення актуальних проблем та викликів у розробці регіональних планів дій, які будуть представлені до 46-ї сесії Комітету всесвітньої спадщини наступного року.

З вітальним словом до учасників семінару звернувся директор Центру всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Лазаре Оссомо, а також представники постійних делегацій Німеччини та Ірландії.  Під час заходу  експерти ЮНЕСКО представили свої презентації та напрацювання для покращення та актуалізації роботи по збереженню об’єктів всесвітньої спадщини. 

Анастасія Бондар долучилася до семінару з метою вдосконалення співпраці в рамках Конвенції про охорону всесвітньої спадщини на різних рівнях. Під час свого виступу вона зосередила увагу на тому, що з наступного року Україна буде безпосередньо залучена відразу до семи різних комітетів та програм UNESCO, більшість з яких входить до сфери діяльності МКІП, що є значним прогресом.

«Для України важлива активна позиція МКІП у фіксації злочинів рф проти української культурної спадщини та передачі досвіду експертів у подоланні наслідків війни. Наші спеціалісти стають експертами та носіями унікального досвіду, який в нових світових реаліях стає все більш затребуваним, оскільки всі розуміють, що «правила» війни не завжди працюють», – зазначила заступниця Міністра. 

На зустрічі з директором Центру всесвітньої спадщини Лазаре Оссомо Анастасія Бондар наголосила на необхідності посилення взаємодії міжнародних експертів із українськими спеціалістами для поширення досвіду роботи з об’єктами культурної спадщини під час війни та адаптації до динаміки змін, спричинених війною.  Важливо також пам’ятати, що військові дії на території країн не відміняють наявності шкідливого впливу всіх інших факторів включаючи природні. Наприклад, під час підриву Каховського водосховища ми стикаємося ще і з наслідками війни разом із техногенною катастрофою. 

Заступниця Міністра також подякувала ЮНЕСКО  за постійну співпрацю та допомогу у подоланні наслідків війни та розвитку потенціалу українських спеціалістів.   

Вас може зацікавити

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики

На Волині розпочалось виїзне засідання Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики