Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

ART ON THE BATTLЕFRONT: 15 квітня у Відні розпочнеться виставка українських художників

З 15 до 17 квітня в історичному центрі Відня відбудеться виставка українського мистецтва ART ON THE BATTLEFRONT. Роботи 19-ти художників покажуть в оновленому приміщенні Künstlerhaus, де розташований один з найвідоміших у світі музеїв сучасного мистецтва — Albertina Modern. Виставку ініціювала редакція українського Vogue, вона стане підсумком однойменного віртуального артпроєкту.

Виставка ART ON THE BATTLEFRONT являє собою рефлексії українських художників стосовно сьогодення та фіксує відчуття актуальних подій. Це важливий прояв культурної дипломатії — адже тепер, під час повномасштабної війни, голос українських митців має особливе значення у світі.

19 авторів, що беруть участь у виставці, представляють живописні полотна, графіку, відео та диджитал-арт, скульптуру та інсталяцію. «Більшість митців не намагається зобразити події буквально, адже для цього є медіа, — коментує кураторка проєкту Світлана Старостенко. — Живописець Богдан Буренко, наприклад, обирає шлях фіксації відчуттів, що застигли у просторі та часі. За допомогою образів із тваринного світу він створює наче стоп-кадр жорсткого бою. Це момент затамованого подиху, а тривожні кольори та рублені лінії передають напругу очікування. Вже багато чого позаду. Яким буде фінал?»

«Через рік в умовах великої війни неможливо не порівнювати життя до і тепер, — продовжує кураторка. — Київські пейзажі Сергія Западні та Дениса Метеліна також відображають минуле і теперішнє. Житній ринок — улюблене багатьма місце, впізнаваний символ мирного, впевненого столичного буття. А «Захисники Києва» — це сьогоднішній пейзаж міста, де Кий, Щек, Хорив та їхня сестра Либідь, засновники Києва, представлені як його оборонці від ворога на тлі міста, в червоному серпанку тривоги».

Учасники виставки: Михайло Алексеєнко, Петро Бевза, Юлія Бєляєва, Богдан Буренко, Андрій Блудов, Василина Врублевська, Петро Гронський, Василь Грубляк, Денис Метелін, Сергій Западня, Юрій Коваль, Віталій Кравець, Нікіта Кравцов, Володимир Манжос (WaOne), Степан Рябченко, Олена Ємчук, Віталій Протосеня, Юрій Сивирин.

Відкриття виставки розпочнеться з перформанса відомої української мисткині, перформансистки Марії Куліковської. Також на відкритті можна буде почути електронний музичний перформанс Heinalі — українського композитора та саундартиста Олега Шпудейка.

Побачити ART ON THE BATTLЕFRONT та придбати роботи українських художників можна буде з 15 до 17 квітня включно в Künstlerhaus. Кошти від продажу буде спрямовано у фонд реабілітації жінок-військових, створений українською ГО «Жіночий ветеранський рух».

Партнери виставки: компанія Admixer, Міністерство культури та інформаційної політики України, Künstlerhaus та Office Ukraine.

Вхід на виставку вільний.

Вас може зацікавити

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

«Героям Слава»: «Мистецька ФОРТЕЦЯ» посприяла показу документальної стрічки Бернара-Анрі Леві у Харкові

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури 

Ростислав Карандєєв презентував розроблений МКІП законопроєкт про меценатство у сфері культури