Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Авангардна історія України як захоплива подорож тисячолітнім процесом розвитку Української державності

До Дня Української державності Міністерство культури та інформаційної політики спільно з Державним агентством України з питань мистецтв та мистецької освіти, Міністерством закордонних справ України та агенцією Havas Engage ініціюють інформаційну кампанію «Авангардна історія України».

«Авангардна історія України» — це демонстрація безупинного еволюційного розвитку, адже в будь-які часи українці рухалися вперед, розширюючи соціальні, культурні й наукові горизонти Європи та всього світу, — впроваджували інновації, відстоювали демократію і право на самовизначення, перебуваючи в авангарді мистецького контексту.

Відповідно, для художнього втілення проєкту обрано авангардизм, але вже як мистецький стиль. Адже саме український художник і скульптор Олександр Архипенко є одним з основоположників кубізму в скульптурі, а народжений в Україні художник Казимир Малевич заснував всесвітньовідомий стиль мистецтва — супрематизм.

«Авангардна історія України» — це захоплива розповідь мовою художнього образу та фактів, що відображають неймовірну багатогранність України: споконвіку до сьогодення.

У межах проєкту створено інстаграм-сторінку avantgardestory.ua, на якій через притаманні українцям риси, як-от: креативність, жага до пригод, авангардизм, демократичність, освіченість, підприємливість, мелодійність, сміливість, завзятість — можна познайомитися з цікавими фактами тисячолітньої української історії.

Проєкт триватиме два місяці. Окрім інстаграм-сторінки, про авангардну історію України розповідатимуть інтерактивні інсталяції, що будуть встановлені на найбільших площах європейських міст.

«Після ухвалення рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС нам вкрай важливо було презентувати Україну не просто як незалежну державу, а як країну з тисячолітньою історією. З величезним спадком і безмежним потенціалом. Зі справедливою роллю у творенні Європи. Розповісти та показати значно більше, ніж відомо жителям європейських міст. Це мистецька форма адвокації України як самодостатнього партнера й дуже потужного гравця в усіх сферах європейського життя. Цим проєктом ми укріплюємо позиції України як повноцінного члена Європейського Союзу», — зазначає міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

«Культурна дипломатія є важливою частиною дипломатичного фронту, захисту нашої ідентичності та права бути собою. Популяризуючи українське мистецтво, ми також просуваємо позитивне сприйняття України в світі та мобілізуємо міжнародну підтримку нашої держави у протистоянні російській агресії. Український авангард обраний не випадково. У боротьбі за визнання українського мистецтва у світі одну з центральних ролей займає саме боротьба за український авангард, який росіяни традиційно намагалися апропріювати», – наголосив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Нам було важливо не просто розповісти про Україну, а знайти дуже влучну візуальну форму — сучасну, українську, легку для сприйняття європейською спільнотою. В процесі роботи ми помітили, що в багатьох сферах життя протягом усього історичного процесу українці були першовідкривачами, винахідниками — авангардистами. Саме тому авангардизм, який свого часу став одним з фундаментів сучасної візуальної культури Європи, і був вибраний як візуальний наратив. Яскравий, характерний, унікальний — як сама Україна», — креативна команда Havas Engage.

Замовник проєкту Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство закордонних справ України таДержавне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Автор ідеї проєкту Havas Engage.

Логістичний партнер проєкту – «Нова пошта Глобал».

За підтримки: фармацевтична компанія «ЗДРАВО», Група компаній МТІ, завод з виробництва питної води та дитячого харчування «Еконія».

 

Вас може зацікавити

У Швейцарії розпочався Глобальний Саміт миру, ініційований Україною

У Швейцарії розпочався Глобальний Саміт миру, ініційований Україною

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука

«Погляд крізь час»: у Києві відкрилась персональна виставка Валерія Франчука