Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Автор першої української Конституції Пилип Орлик звернувся до українців в день свого 350-річчя

Міністерство культури та інформаційної політики оживило Пилипа Орлика за допомогою технологій Reface з нагоди 350-річчя від дня народження видатного політичного, державного та військового діяча й Гетьмана України в екзилі. 

Переглянути відео

Це спільний проєкт Міністерства культури та інформаційної політики України й компанії Reface. Стартап працює у сфері штучного інтелекту та раніше випустив однойменну програму, яка дозволяє користувачам змінювати обличчя у відео чи GIF та анімувати їх. Загалом проєкт покликаний довести проєвропейську позицію України, що існувала з давніх-давен, та те, що історично ми з московією ніколи не були «братами».

Портрет Пилипа Орлика із зібрання Національного заповідника «Гетьманська столиця», художник Наталія Павлусенко, 2021 рік.

У складні часи автор першої української Конституції звернувся до українців зі словами: «Ті, що дбають про інтерес цілої Європи і кожної її держави, зокрема, легко зрозуміють небезпеку для свободи Європи від московської держави. Які б великі не були московські насильства, вони не дають ніякого законного права москалям щодо України. Народ завжди має право протестувати проти гніту і привернути уживання своїх стародавніх прав, коли матиме на це слушний час. Якщо знайдете в чомусь неправду, викрийте мене!».

Цитати Гетьмана з «Виводу прав України» 1712 року та «Листа до Війська запорозького» 1734 року актуальні й нині.

«Постать Пилипа Орлика – знакова для української історії. Перша українська Конституція його авторства, по суті, важливий державотворчий артефакт. Ще тоді в документі йшлося про цілісність і непорушність кордонів України та відновлення братерства з Кримською державою. Крім того, гетьман вже тоді мріяв про сильну незалежну Україну і перший, хто формував в Європі антимосковську коаліцію. Сьогодні ми можемо провести історичні паралелі. Тому так важливо усвідомити роль та спадок такої постаті, як Пилип Орлик», – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

Озвучено студією #скороукіно, голосом Пилипа Орлика став актор Юрій Сосков. 

Нагадаємо, Reface — український АІ-стартап — створив мобільний застосунок, який уперше серед українських продуктів посів перше місце в топі американського AppStore, випередивши Tik Tok, Netflix та Amazon. Reface, яким користуються понад 200 млн користувачів, отримав нагороду Best of 2020 від Google Play і залучив $5.5 млн інвестицій від провідного фонду Andreessen Horowitz.

 

Вас може зацікавити

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Артисти ХНАТОБ повернулися до Харкова з гуманітарного туру

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду

Стартував конкурсний добір на посаду виконавчого директора Українського культурного фонду