Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Автори фільму «20 днів у Маріуполі» отримали Національну премію України імені Тараса Шевченка у театрі ім. І. Франка

У пʼятницю, 19 квітня, після вистави «Украдене щастя» у театрі ім. Івана Франка, відбулося урочисте вручення премії ім. Тараса Шевченка творчій групі фільму «20 днів в Маріуполі». 

Переглянути фотоальбом

Під час церемонії Євген Нищук, голова комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка, звертаючись до лауреатів, зазначив: «Ми дуже дякуємо вам, ми памʼятаємо ваші важливі слова для України та всього світу. Ми справді горді від того, що нагородження Національною премією імені Тараса Шевченка збіглася із врученням Оскара. Але найголовніше – ми дякуємо вам за ваш мужній вчинок. Вчинок людей, вчинок журналістів, вчинок кіномитців. Вчинок, який вказує на те, що ми є незламними й обовʼязково переможемо».

Ростислав Карандєєв привітав Мстислава Чернова, Євгена Малолєтку та Василису Степаненко із їх великим досягненням.

«Через кіно ми доходимо до сердець людей, їх свідомості, і переконуємо в тому, що Україна потребує підтримки та допомоги. Ми говоримо це різними мовами, і в тому числі мовою кіно» – зазначив т.в.о. Міністра у своїй промові.

Нагадаємо, що 9 березня Президент України указом затвердив лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2024 року, серед яких була й творча група фільму «20 днів у Маріуполі». Раніше, команда не змогла вчасно відвідати церемонію вручення, адже перебувала у Лос-Анджелесі, США, очікуючи церемонію вручення «Оскару».

10 березня фільм «20 днів у Маріуполі» режисера Мстислава Чернова здобув премію «Оскар» як найкращий повнометражний документальний фільм. Це перший в історії український фільм, який отримав «Оскар». Вранці 19 березня режисер повернувся до України.

Над фільмом працювали режисер і фотограф Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка й журналістка Василиса Степаненко. Вони стали останніми журналістами, які висвітлювали початок знищення Росією Маріуполя — за це усі троє отримали Пулітцерівську премію.

Вас може зацікавити

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

Звернення Президента України до світових лідерів напередодні Саміту миру

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню

У Харкові росіяни влучили у цивільне підприємство – друкарню