Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Бібліотека, серед засновників якої є подружжя Грінченків та Коцюбинських, нині потребує коштів для відбудови після російських обстрілів

Відома чернігівська обласна універсальна бібліотека ім. В.Г. Короленка стала ще однією жертвою російської агресії проти України.  

Так, у ніч з 29 на 30 березня 2022 року під час облоги міста, будівлю бібліотеки було пошкоджено внаслідок російського обстрілу. В будівлі було розбито дах, вибито шибки, а у стінах утворились тріщини.

Історія установи

Історія бібліотеки починає свій відлік у 1877 році. Саме тоді 50 осіб з кола демократично налаштованої інтелігенції Чернігова стали фактично її засновниками. До дiяльностi бiблiотеки в перший перiод її iснування причетнi також подружжя Грінченків, Коцюбинських, М. Вороний, Г. Коваленко відомі як видатні представники українського культурницького і просвітницького руху.

Загальний фонд бібліотеки налічує 868 тисяч примірників. У структурі фонду 83 % наукових, спеціальних, навчальних, довідкових і науково-популярних видань. У фонді рідкісних видань XIX – початку ХХ понад 15 тисяч видань. Бібліотека розташована у історичній будівлі Дворянського та селянського поземельного банку.

Цікаві факти

У 1909-1910 роках бібліотека була закрита владою за звинуваченням у збереженні забороненої літератури. Утім за рік, після зміни її статусу, діяльність відновили.

Садиба бібліотеки – чудовий приклад модерної архітектури початку ХХ століття. Первісне призначення будинку – земельний банк. Будівля була зведена у 1910-1913 роках губернським інженером Афанасієвим. Для будинку Фонгогенах характерна еклектика, поєднання різностильових елементів. Архітектор Фонгоген будував в основному в Петербурзі, в Україні його будівлі збереглися у Києві, Чернігові та Дніпрі.

Як допомогти 

Долучитися до відновлення відомої бібліотеки  можна тут.

 

 

Вас може зацікавити

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

МКІП внесе садибу Зеленських до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, наразі крок за КМДА

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги

Національний музей Голодомору-геноциду отримав художню концепцію майбутньої експозиції другої черги