Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Бібліотека, серед засновників якої є подружжя Грінченків та Коцюбинських, нині потребує коштів для відбудови після російських обстрілів

Відома чернігівська обласна універсальна бібліотека ім. В.Г. Короленка стала ще однією жертвою російської агресії проти України.  

Так, у ніч з 29 на 30 березня 2022 року під час облоги міста, будівлю бібліотеки було пошкоджено внаслідок російського обстрілу. В будівлі було розбито дах, вибито шибки, а у стінах утворились тріщини.

Історія установи

Історія бібліотеки починає свій відлік у 1877 році. Саме тоді 50 осіб з кола демократично налаштованої інтелігенції Чернігова стали фактично її засновниками. До дiяльностi бiблiотеки в перший перiод її iснування причетнi також подружжя Грінченків, Коцюбинських, М. Вороний, Г. Коваленко відомі як видатні представники українського культурницького і просвітницького руху.

Загальний фонд бібліотеки налічує 868 тисяч примірників. У структурі фонду 83 % наукових, спеціальних, навчальних, довідкових і науково-популярних видань. У фонді рідкісних видань XIX – початку ХХ понад 15 тисяч видань. Бібліотека розташована у історичній будівлі Дворянського та селянського поземельного банку.

Цікаві факти

У 1909-1910 роках бібліотека була закрита владою за звинуваченням у збереженні забороненої літератури. Утім за рік, після зміни її статусу, діяльність відновили.

Садиба бібліотеки – чудовий приклад модерної архітектури початку ХХ століття. Первісне призначення будинку – земельний банк. Будівля була зведена у 1910-1913 роках губернським інженером Афанасієвим. Для будинку Фонгогенах характерна еклектика, поєднання різностильових елементів. Архітектор Фонгоген будував в основному в Петербурзі, в Україні його будівлі збереглися у Києві, Чернігові та Дніпрі.

Як допомогти 

Долучитися до відновлення відомої бібліотеки  можна тут.

 

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду