Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Бібліотеки мають стати просторами змін

15 вересня розпочався XIІ Львівський міжнародний бібліотечний форум у межах 28-го BookForum. Цьогорічна тема: «Бібліотека ‒ вимір незалежності». Захід проходить онлайн на платформі Zoom. Учасників привітала Лариса Петасюк, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.

Останній рік був великим випробуванням для усіх сфер культури. Карантинні обмеження фактично змусили навіть скептиків цифровізації перевести, хоча б частково, свою діяльність онлайн. Бібліотеки ж продемонстрували, що вони хочуть та можуть зацікавити свого читача навіть у період локдауну. Вони проводили онлайн-читання, квести для дітей та молоді, спільні зум-конференції, популяризували книжки в соціальних мережах. Все це дає змогу перетворювати бібліотеки на простори для розвитку громадян, залучати нових читачів.

«Для надання якісних послуг закладами культури необхідно змінювати моделі фінансування та підвищувати рівень оплати праці. Тому в січні цього року Уряд затвердив план заходів з реалізації реформи фінансування системи забезпечення населення культурними послугами. Крім того, Міністерство розпочало досліджувати ситуацію щодо зарплат працівників закладів культури. Також Верховна Рада нещодавно прийняла в першому читанні проект Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу». Щиро сподіваюся, що до кінця року ми вже матимемо новий основний закон для бібліотек. На черзі – схвалення Стратегії розвитку читання. МКІП постійно працює над поліпшенням умов функціонування закладів культури та бібліотек, зокрема», – підкреслила Лариса Петасюк, заступниця Міністра культури та інформаційної політики.

Також, за її словами, Міністерство протидіє незаконній ліквідації та реорганізації закладів культури, зокрема бібліотек, в умовах децентралізації. МКІП звернулося до органів прокуратури з проханням перевірити факти незаконної ліквідації та реорганізації закладів культури. Вже є приклади, де органи прокуратури порушили відповідні судові справи щодо неправомірності прийнятих рішень.

Вас може зацікавити

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

У Швейцарії розпочався Глобальний Саміт миру, ініційований Україною

У Швейцарії розпочався Глобальний Саміт миру, ініційований Україною