Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Через ракетний обстріл столиці заклади культури зазнали різного ступеню пошкоджень

Внаслідок масованого ракетного обстрілу Києва сьогодні, 10 жовтня, зазнали пошкоджень фасади, а також частково дахи і елементи інтер’єрів цілої низки культурних та освітніх інституцій. 

Зокрема,  пошкоджень зазнали такі будівлі:

·               Київського національного університету імені Тараса Шевченка (червоний корпус і корпус Інституту філології);

·               Наукової бібліотеки імені Максимовича;

·               Інституту літератури НАН України;

·               Інституту археографії НАН України;

·               Національної філармонії;

·               Будинку Центральної ради, в якому розміщені Педагогічний музей України та Музей української революції 1917-1921 рр.

 

Частково вибиті вікна у Національному музеї мистецтв Ханенків, Національному музеї Тараса Шевченка, Київській картинній галереї, Національному науково-дослідному реставраційному центрі, меморіальному музеї-квартирі Миколи Бажана та Павла Тичини, Національному науково-природничому музеї НАН України, Музеї історії міста Києва.  

Окрім того, зазнали пошкоджень об’єкти житлової забудови, які є пам’ятками архітектури (переважно місцевого значення) 19 століття. Зокрема, житловий будинок на вулиці Терещенків, 13, збудований Богданом Ханенком.  

На місцях оперативно спрацювали, як команди самих закладів, які зробили все можливе для мінімізації негативних наслідків пошкоджень, так і волонтери, за допомогою яких вдалося доставити до значної частини установ необхідні матеріали, як-от, ОSB-плити. Ці плити будуть використані для того, щоб закрити пошкоджені вікна та двері. 

Як зазначив Олександр Ткаченко, він вже підняв питання щодо термінового скликання зустрічі міністрів культури та медіа країн G7.

«Провів термінову розмову з Міністерками культури ФРН Клаудією Рот, Британії Мішель Донелан та поінформував Міністерку культури Франції Ріму Абдул Малак щодо нинішньої ситуації.  Всі висловили підтримку Україні, готові допомагати в негайних потребах з відновлення та збереження культурної сфери й посилювати санкції проти рф. Окрім того, підняв питання щодо термінового скликання зустрічі міністрів культури та медіа країн G7 щодо посилення санкцій проти росії і посилення підтримки Україні. Після сьогоднішнього масованого обстрілу, сподіваюсь, ні в кого немає сумнівів, що нинішніх санкцій та реакції цивілізованого світу не достатньо і вони мають бути нищівними», сказав Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду