Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Членство російських оперних театрів в асоціації Opera Europa призупинено

Відома європейська асоціація Opera Europa долучилась до мистецьких санкцій проти країни-агресора. За активної підтримки керівників багатьох театрів-партнерів, рішенням Ради директорів асоціації та Генеральної асамблеї, було призупинено членство російських оперних театрів в Opera Europa. 

Ми щиро дякуємо європейській мистецькій спільноті за підтримку та розуміння. Країні, яка вбиває українців та цілеспрямовано нищить цілу культуру європейського народу, не місце серед цивілізованих країн”, зазначив Олександр Ткаченко, міністр культури та інформаційної політики України.

Це стало можливим завдяки зусиллям Міністерства культури та інформаційної політики та Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. 

“Ще 5 березня Держмистецтв було створено та оприлюднено відкритий лист від українських організацій-членів асоціації з проханням підтримати нашу державу та засудити військову агресію російської федерації. Підписанти – керівники українських оперних театрів та філармоній, які входять до складу асоціації, закликали Opera Europa призупинити членство російських оперних театрів. Нарешті це сталося. Я вдячна за розуміння і підтримку всім членам асоціації, особисто директору Ніколасу Пейну та всім, хто адвокатував це рішення. Це символічний і важливий крок, — розповіла Галина Григоренко, голова Державного агентства України з питань мистецтв та мистецької освіти. 

В березні асоціація закликала мистецьку спільноту росії бути сміливішою та не мовчати щодо подій в Україні, а також ініціювала підтримку українських митців, організовуючи концерти солідарності за участі українських артистів. Проте жодних заяв з боку російських членів асоціації Opera Europa так і не пролунало. 

Нагадаємо, Opera Europa є провідною організацією обслуговування професійних оперних труп і оперних фестивалів по всій Європі (понад 200 членів із 40 країн).

 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду