Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Cпівак Wellboy долучився до проєкту «Збережіть українську культуру»

Український співак, композитор, автор пісень та учасник шоу «X-Фактор» Антон Вельбой став амбасадором проєкту «Збережіть українську культуру». Це вже четвертий лідер суспільної думки, який долучився до проєкту, ініційованого Міністерством культури та інформаційної політики.

За словами Антона, нині особливо важливо об’єднуватися, відтак він, також усвідомлюючи свою соціальну місію, долучився до ініціативи.  

«Культура, як і мова та територія, є неодмінними складовими для ідентифікації українського народу. Я впевнено можу сказати, що ми талановита нація та багаті на культурні пам’ятки – нам є чим пишатися! Тому сьогодні, коли наша країна переживає трагічні часи, коли російські прибульці намагаються знищити наше коріння, руйнуючи театри, музеї, будинки культури, ми маємо об’єднуватися. У кожного свій фронт, і я як артист, усвідомлюю свою соціальну місію, тому приєднуюсь до проєкту. Бо, ми маємо докласти максимум зусиль, щоб зберегти нашу історію, щоб майбутні покоління не забували, хто ми та звідки», – сказав співак. 

Наразі музикант перебуває з гастролями у Канаді й на своїх концертах долучиться до збору коштів на відбудову зруйнованих російською федерацією українських пам’яток та об’єктів культури.

Зазначимо, що з початку повномасштабної війни в Україні росія вже повністю чи частково зруйнувала понад 1200 об’єктів культурної інфраструктури та понад 553 пам’яток культури. 

Відтак наприкінці серпня Міністерство культури та інформаційної політики спільно з телеком-оператором Vodafone Україна презентували великий проєкт «Збережіть українську культуру», спрямований на залучення благодійних коштів для відбудови пам’яток культурної спадщини в Україні.  

Наразі на порталі завантажено 21 об’єкт з розподілом на категорії: «повністю зруйновані», «пошкоджені» та «ті, які призупинили свою роботу».  

Для реставрації, презентованих на порталі об’єктів, треба понад 470 мільйонів гривень. Але, зважаючи на кількість пошкоджених об’єктів по країні, цей список, на жаль, буде лише доповнюватися.

Нагадаємо, раніше до збору коштів долучився Святослав Вакарчук, який передав 350 тисяч гривень на відновлення Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди.

Окрім того, на початку жовтня амбасадорами проєкту  «Збережіть українську культуру» вже також стали гурт Kalush Orchestra, реп-виконавець Skofka та блогер-мійльонник кіт Степан. 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»