Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Данія підтримує Україну в сфері культури та інформаційної політики

28 квітня відбулась онлайн-зустріч Олександра Ткаченка, Міністра культури та інформаційної політики України, та Ане Хальсбо-Йоргенсен, Міністра культури Королівства Данія. Посадовці обговорили культурне співробітництво між Україною та Данією.

“Важливо об’єднати зусилля наших країн для допомоги Україні в час війни. Це можуть бути різні напрямки співпраці, зокрема ідея створення  Українського дому в Копенгагені. Він стане місцем консолідації  української громади в Данії, де можуть проводитись зустрічі, виставки, відеопокази, концерти”, – зазначив Олександр Ткаченко.

За словами Міністра, ініціативами України у співпраці з Данією у сфері культури та інформаційної політики є:

  • підтримка української культури, установ та митців, які залишаються в Україні під час війни;

  • підтримка культурних працівників та митців українців, які прибули до Данії через російську агресію;

  • співпраця у відновленні пошкодженої української нерухомої культурної спадщини; 

  • розірвання будь-яких культурних зв’язків між Данією та росією й протидія російській пропаганді, зокрема в культурній сфері;

  • підтримка санкцій проти російських пропагандистів на рівні ЄС;

  • підтримка України у протидії дезінформації;

  • мовлення українських телеканалів у Данії;

  • технічна підтримка: надання обладнання для ТБ-мовлення в Україні, необхідного для відновлення телесигналу на територіях, де телемережі було пошкоджено російською армією.

“Ми готові підтримати Україну в її ініціативах в культурній та інформаційній сферах, – зазначила Ане Хальсбо-Йоргенсен, Міністр культури Королівства Данія.

Також Олександр Ткаченко подякував Данії за підтримку та співпрацю щодо проведення виставки «Русь – вікінги на Сході» в Музеї Месгарда в Орхусі, яка проходить з січня по вересень 2022 року. Експонати надійшли з Національного музею історії України та Чернігівського обласного історичного музею.

 

Вас може зацікавити

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

Учасники Саміту у Швейцарії ухвалили спільне комюніке про основи миру

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»

«Мистецька ФОРТЕЦЯ»: Схід Опера провела концерт для співробітників Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ»