Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відзначатимуть 8 травня

Верховна Рада ухвалила за основу і в цілому президентський законопроект №9278 «Про День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років», згідно з яким День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в Україні відзначатимуть 8 травня. За відповідне рішення проголосували 317 народних депутатів.

У пояснювальній записці наголошується, що Україна як цивілізована, миролюбива та демократична європейська держава вшановує пам’ять про подвиг кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв, кого торкнулась війна.

«У європейських державах ця перемога щороку відзначається 8 травня в день капітуляції нацистської Німеччини – вшануванням пам’яті полеглих у Другій світовій війні. З огляду на зазначене та з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 – 1945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня», – йдеться у документі.

Нагадаємо, з 2015 року 8 травня в Україні відзначали День пам’яті та примирення, а 9 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Цьогоріч президент України Володимир Зеленський підписав указ про відзначення в Україні 9 травня Дня Європи.

Вас може зацікавити

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я 

В рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» презентовано цільову модель системи у сфері психічного здоров’я