Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

«Депушкінізація» у дії: у 14 областях України демонтували 28 пам’ятників Пушкіну

За попередніми підрахунками, за 8 місяців поточного року у 14 регіонах України було демонтовано 28 пам’ятників О. Пушкіну, 9 пам’ятників О. Горькому, близько 20 пам’ятників та пам’ятних знаків на честь радянських визволителів, а також 4 пам’ятники М. Островському та 4 О. Суворову.

Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час круглого столу «Підсумки реалізації державної політики у сфері подолання наслідків русифікації та тоталітаризму у 2022 році».

За його словами, останнім часом декілька міських та селищних рад ухвалили низку рішень про перейменування місцевих населених пунктів. Зокрема, міста Ватутіне Черкаської області – на Багачеве, смт. Суворове Ізмаїльського району Одеської області – в Бесарабське, села Московське Покровського району Донецької області – на Степове. Загалом, за неповними даними від 14 областей, було перейменовано 7652 топоніми.

«Це лише попередні підрахунки, але наразі маємо інформацію, що за 8 місяців в Україні демонтовано 28 пам’ятників Пушкіну, 9 Горькому, близько 20 пам’ятників та пам’ятних знаків на честь радянських визволителів, а також 4 пам’ятники Островському та 4 Суворову», – повідомив Міністр.

 

Вас може зацікавити

Пошкоджена росіянами бібліотека в Херсоні отримає від Німеччини нове обладнання для людей з порушенням зору

УІК проведе акцію «Національний тиждень читання. Тиждень поезії»