Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Держава аналізує діяльність церков УПЦ МП та її представників, щоб визначити, чи є загрози для національної безпеки, — Ростислав Карандєєв

Про боротьбу з «руським міром» у релігійних громадах України т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв розповів в інтерв’ю для Ukraine World News. 

«Там, де священник займає відверту антиукраїнську позицію, у судовому порядку будуть прийматися рішення щодо припинення реєстрації відповідних релігійних організацій. У такий спосіб ми будемо очищувати нашу територію від ворожої релігійної організації», — заявив Ростислав Карандєєв. 

Т. в. о. Міністра підкреслив, що держава застосовує індивідуальний підхід щодо діяльності кожної окремої церкви УПЦ МП та її кожного окремого представника. 

За його словами, закон щодо регулювання діяльності релігійних громад на території України, ухвалений Верховною Радою, дає можливість в судовому порядку визначати правомірність існування певних релігійних громад та проаналізувати її діяльність. 

Ростислав Карандєєв зазначив, що у майновій галузі держава регулює питання, пов’язані з використанням державного майна. Водночас культові об’єкти, що використовує УПЦ МП для здійснення обрядів, у приватній власності, – це сфера виключної компетенції власників цих об’єктів і їх відносин з церквою.

«Держава не може співпрацювати і надавати у використання своє майно церкві, яка, на жаль, не сповідує державної ідеології. Сьогодні державною ідеологією є боротьба за незалежність України, боротьба за наше життя в наших цінностях, зокрема в тих духовних цінностях. Тому ми приймаємо рішення і припиняємо відносини, де вони були сформовані з релігійними громадами УПЦ МП на базі об’єктів державної форми власності», – додав він. 

Повний текст інтерв’ю доступний за посиланням. 

Вас може зацікавити

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

УІК оголосив конкурс культурно-мистецьких проєктів, спрямованих на організацію та проведення заходів з промоції читання

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду 

Україна та США підписали двосторонню безпекову угоду